Mobilny system do realizacji nalotu fotogrametrycznego rozległych obszarów z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014). Rezultatem projektu będzie innowacja produktowa – mobilny system do realizacji nalotu fotogrametrycznego rozległych obszarów z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Projekt zakłada opracowanie systemu do tworzenia ortofotomap oraz transmisji danych przy pomocy BSP (bezzałogowych statków powietrznych) realizujących automatyczne loty i działających systemowo jako zespół BSP, pojazdów do transportu i zautomatyzowanego startu i lądowania BSP podczas jazdy z prędkością do 30 km/godz, ładowania lub wymiany baterii BSP pozwalających na pracę w trybie ciągłym, przesyłania i archiwizacji danych oraz zarządzania realizowanymi zadaniami. System składa się będzie z: – Bezzałogowych Statków Powietrznych wyposażonych w aparat cyfrowy umieszczony na gimbalu oraz inne sensory lub czujniki. – Hangarów do transportu i obsługi BSP zainstalowanych na przyczepach. – Samochodu wyposażonego w system kontroli, sterowania i wymiany danych dla operatora pozwalającego mu na planowanie misji, podgląd realizacji misji, sterowanie dronami w tym startem / lądowaniem / ładowaniem lub wymianą baterii. – Oprogramowania do planowania misji, podglądu stanu urządzeń (dron, hangar), sterowania dronem, generowania i pobierania ortofotomap ze zdjęć wykonanych przez drona, pobierania innych danych przekazywanych przez drona. – Algorytmów startu i lądowania drona z lądowiska przy prędkości samochodu (minimalna wartość oczekiwana: 20km/h, optymalna wartość: 30 km/h). Wynalazek powstałe w ramach projektu będzie cechować się uniwersalnym zastosowaniem, co będzie umożliwiać szeroką komercjalizacja produktu. Rozwiązanie zaprojektowane i opracowane przez Wnioskodawcę znajdzie zastosowanie (…).
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.