Wdrożenie na rynek lotniczy innowacyjnej linii śmigieł fleXer o parametrach aero-responsywnych oraz opracowanie wysokowydajnej technologii produkcji.
Celem projektu jest wdrożenie na rynek polski, a później międzynarodowy kompozytowych śmigieł paralotniowych marki fleXer. Najważniejszym rezultatem projektu będzie możliwość budowy i rozwoju firmy w oparciu o innowacyjny produkt w postaci śmigieł o parametrach technicznych i cechach jakościowych wyprzedzających aktualnie dostępne produkty konkurencji. Najważniejsze planowane zadania: – Zakup urządzeń i oprogramowania oraz uruchomienie produkcji – Opracowanie finalnej technologii wytwarzania łopat i jej wdrożenie w działalności – Optymalizacja i testy śmigieł – Przygotowanie materiałów i narzędzi marketingowych oraz podjęcie działań sprzedażowych celem pozyskania klientów Wejście na rynek z atrakcyjnym produktem, a następnie rozbudowa oferty o kolejne modele wpłynie na wzrost sprzedaży nowych śmigieł wytwarzanych w oparciu o własny potencjał techniczny przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa. Wiarygodność całego przedsięwzięcia zapewniają zaangażowane osoby Andrzej Bury i Tomasz Białek związane od pokoleń z sektorem lotniczym oraz z pasją podejmujących wyzwania w wybranych obszarach awiacji. Stanowią oni kluczowe zasoby projektu odpowiedzialne za realizację założonych celów technicznych i biznesowych. Wnioskodawca nabędzie główne zasoby wytwórcze niezbędne do prawidłowej realizacji projektu. Zostaną one zlokalizowane w Woli Mieleckiej, w regionie należącym do „DOLINY LOTNICZEJ” posiadającym rozbudowany ekosystem i tradycje lotnicze. W ramach wartości niematerialnych i prawnych Wnioskodawca posiada wiedzę i rozwiązania stanowiące KNOW-HOW chronione jako tajemnica spółki. Dysponuje również sprzętem biurowym oraz autorską specjalistyczną infrastrukturą eksperymentalną wspierającą rozwój konstrukcji i elementów dla lotnictwa lekkiego. Zaangażowane zasoby ludzkie i techniczne opisano w XII części wniosku. Miejsce realizacji projektu: Wola Mielecka, woj. podkarpackie.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.