Equinity Vision - informatyczny system do automatycznego określania momentu rozpoczęcia źrebienia się klaczy przy wykorzystaniu metod sztucznej inteligencji.
Projekt ma na celu stworzenie systemu wspomagającego nadzór nad klaczami w wysokiej ciąży (powyżej 300. dnia) i prognozowanie momentu rozpoczęcia źrebienia. Przyjmuje się, że prawidłowa ciąża u klaczy trwa około 340 dni, okres ten może wynosić 320 – 370 dni. W tym czasie wymagana jest wzmożona opieka nad zwierzęciem w celu zapewnienia mu bezpieczeństwa i prawidłowej opieki. Od momentu rozpoczęcia źrebienia wskazane jest zapewnienie klaczy obecności osoby doświadczonej, która nadzoruje cały proces. Najczęściej jest to lekarz weterynarii lub przeszkolony personel. W przypadku wystąpienia komplikacji / powikłań, potrzebna jest natychmiastowa interwencja lekarza weterynarii. Jej brak, bądź zbyt późne podjęcie działań skutkuje szybką śmiercią źrebięcia i poważnymi komplikacjami włącznie ze śmiercią klaczy. Wiąże się to również z ogromnymi stratami finansowymi właściciela, szczególnie jeśli klacz jest wartościowa i były poniesione wysokie koszty związane z opieką okołoporodową. Wynikiem projektu będzie system, który dzięki zastosowaniu algorytmów opartych na sztucznej inteligencji będzie mógł poinformować o zbliżającym się źrebieniu z parogodzinnym wyprzedzeniem na podstawie danych z kamer. W ramach inkubacji zainstalowano w boksach odpowiednio skonfigurowane urządzenia (kamery), opracowano pierwsze wersje algorytmów wskazujących moment rozpoczęcia się źrebienia, powstała pierwsza wersja aplikacji. W ramach tego projektu zostanie zebranych więcej danych na potrzeby zbiorów uczących i walidujących. Pozwoli to na poprawę skuteczności działania algorytmów AI. Zostaną wykonane prace w kierunku optymalizacji działania systemu koniecznej do zaimplementowania go na jednostkach obliczeniowych, które będą docelowo umiejscowione u klienta. Aplikacja wymaga dalszej rozbudowy w celu lepszego dopasowania do wymagań klientów. Ponadto zostanie skonfigurowany system w wersji produkcyjnej obejmujący w pełni funkcjonalną aplikację, sprzęt oraz oprogramowanie i serwer centralny.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.