Budowa systemu zarządzania raportami inspekcyjnymi z oblotów infrastruktury gazowej wykonywanych dronem i laserowym detektorem metanu
Przedmiotem projektu jest wdrożenie na rynek nowej metody detekcji (pozyskiwania), paszportyzacji (inwentaryzacji) oraz wizualizacji (dostarczania) danych z oblotów inspekcyjnych sieci gazociągowej. System skierowany jest do branży gazowniczej (sektor transferu i dystrybucji gazu). W wyniku realizacji projektu powstanie rozwiązanie systemowe które obejmować będzie innowacyjną metodę pozyskiwania danych inspekcyjnych i innowacyjną metodę paszportyzacji i wizualizacji raportów poinspekcyjnych. Rezultatem wdrożenia projektu będzie „wyparcie” stosowanej obecnie metody oblotów inspekcyjnych z wykorzystaniem śmigłowca i zastąpienie jej metodą z wykorzystaniem drona latającego z laserowym detektorem metanu. Zmiana nastąpi również w zakresie raportowania stanu otoczenia infrastruktury gazociągowej – raporty będą przekazywane, inwentaryzowane i analizowane poprzez centralny system informatyczny. Końcowym rezultatem wdrożenia projektu będzie wprowadzenie na rynek krajowy i europejski kompleksowego systemu umożliwiającego precyzyjną inspekcję infrastruktury gazociągowej oraz zarządzanie raportami poinspekcyjnymi. Podstawowym celem realizacji projektu jest dostarczenie innowacyjnego rozwiązania z zakresu inspekcji infrastruktury gazociągowej, które będzie „dawało więcej” (funkcjonalność, wartości dodane) po niższej cenie (redukcja ceny średniej oblotów na poziomie 12% – 20%). W ramach projektu identyfikuje się trzy najważniejsze działania: – wytworzenie wersji gotowej produktu (dron z laserowym detektorem metanu + system informatyczny) – pierwsza sprzedaż usługi – wyjście poza rynek kluczowych odbiorców (skalowanie odbiorców) Projekt zostanie zrealizowany na terytorium makroregionu Polski Wschodniej w trzyosobowym zespole – kierownik projektu, pilot dronów latających, inżynier/konstruktor.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.