Opracowanie nowatorskich rozwiązań w obszarze detekcji częstych schorzeń zdrowia intymnego i hormonalnego u kobiet w wieku rozrodczym w oparciu o sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe - OvuFriend 2.0
Celem projektu jest zbudowanie opartych na technikach uczenia maszynowego klasyfikatorów dokonujących oceny ryzyka posiadania przez kobiety schorzenia i dolegliwości z zadanej grupy problemów: zaburzenia miesiączkowania na tle hormonalnym, plamienia międzymiesiączkowe na tle anatomicznym i hormonalnym (m.in. mięśniaki, polipy) i Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego w tym Przedmiesiączkowe Zaburzenia Dysforyczne. W ramach poszczególnych grup będziemy analizowali różne jednostki chorobowe i dolegliwości mieszczące się w definicjach medycznych tychże grup. Rezultat projektu będzie adresowany do kobiet bez względu na deklarowany cel korzystania z systemu: zarówno do kobiet starających się o dziecko, jak i niestarających się o ciążę). Docelowa technologia będzie jednak przynosić obydwu grupom kobiet ogromne korzyści. Kobietom z pierwszej grupy (starające się o dziecko) pozwoli szybko, na wczesnym etapie, odkryć konkretne potencjalne schorzenia, które w przeważającej większości mogą bezpośrednio przekładać się na upośledzenie płodności i tym samym powodować ewentualne trudności z zajściem w ciążę a niediagnozowane postępować i powodować niepłodność czy wczesne poronienia. Dla kobiet z drugiej grupy (niestarających się w danym momencie o dziecko) będzie to wiedza istotna z perspektywy dbałości o zdrowie – jednostki chorobowe, które "bierzemy na cel" występują w populacji często i są powodem dużych problemów ze zdrowiem u kobiet, często znacznie pogarszających ich jakość życia (np. PCOS, problemy z tarczycą czy mięśniaki macicy) i stanowią globalny i rosnący problem społeczny. Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art: 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.