Opracowanie innowacyjnego, wielkoformatowego reaktora ALD z komorą o zmiennej geometrii wraz z opracowaniem nowych powłok, dla podłoża szklanego o dużych wymiarach.
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014). Celem projektu jest opracowanie unikatowego w skali światowej wielokomorowego reaktora osadzania warstw Atomowych (ALD) o zmiennej geometrii komory i opracowanie powłok ALD o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych, wirusobójczych, hydrofobowych i utwardzających powierzchnię. Tego typu reaktor ALD (unikatowy rozmiar komory i regulacja objętości) jak i produkty nie są aktualnie dostępne na rynkach światowych. W projekcie zostaną opracowane powłoki dedykowane dla podłoży szklanych, ale z możliwością nakładania na różne materiały). Szkło z powłokami będzie dedykowane dla odbiorców z 3 branż – budowlanej, producentów sprzętu dla branży spożywczej, ochrony zdrowia.
Your project description
To add a photo, description, specify a location or attach other materials about the project, you should fill out the form below. After clicking the “send” button, a message will be sent to you e-mail asking for confirmation. You must accept to submit the form. The EU Dot Map Guidelines and consent to the processing of personal data. materials will be sent to the editor of the site, who will publish it on the website after verification test.