Prace B+R nad opracowaniem automatycznego, nisko-emisyjnego kotła pelletowego z systemem samoczyszczącego palnika o mocy do 20 kW.
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art: 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).Celem projektu jest poprawa poziomu innowacyjności naszej firmy na rynku międzynarodowym dzięki wykorzystaniu rezultatów prac B+R. Prace B+R będą dotyczyły zakresu niskoemisyjnych technologii grzewczych, które w dużym stopniu przyczynią się do osiągnięcia celów PO IR. Zakładanym celem jest opracowanie nowej konstrukcji palnika pelletowego drzewnego, przeznaczonego dla kotłów grzewczych małej mocy, do 20 kW. Efektem końcowym projektu jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania możliwego do wdrożenia w działalności gospodarczej, stanowiącego przewagę konkurencyjną nad innymi producentami UE kotłów grzewczych. Uzyskane wyniki prac B+R projektu zostaną wykorzystane we własnej działalności gospodarczej. Na bazie uzyskanych wyników, badań przemysłowych i prac rozwojowych uruchomimy produkcję w naszym zakładzie. W ramach projektu opracujemy i zaoferujemy na rynek nową konstrukcję kotła opalanego pelletem drzewnym, w którym oczekiwanym parametrem będzie poprawa sezonowej sprawności. Cele te zamierzamy osiągnąć dzięki realizacji projektu B+R w naszym zapleczu badawczym z udziałem wybitnych naukowców branżowych. Zadania będą prowadzone od 01.01.2021 do30.06.2022 i obejmą BP i PR. Zadania: 1. Opracowanie mechanizmu automatycznego czyszczenia dla palnika małej mocy współpracującego z nowym kotłem grzewczym. 2. Opracowanie systemu sterowania palnikiem pelletowym małej mocy wraz z mechanizmem stopniowania powietrza podczas eksploatacji. 3. Projekt nowego palnika wraz z numeryczną optymalizacją nowego prototypu palnika. 4. Budowa wstępnego prototypu palnika i badania stanowiskowe (BP). Także: 5. Projekt kotła z nowym palnikiem wraz z numeryczną optymalizacją. 6. Budowa prototypu kompletnego no
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.