Prace badawczo-rozwojowe nad innowacyjnymi opatrunkami wytwarzanymi wyłącznie z surowców aktywnych biologicznie pochodzenia naturalnego, wspierającymi leczenie ran trudno gojących o różnej etiologii oraz nad aplikacją mobilną wspierającą utrzymanie reżimu procesu ich leczenia
1. PRZEDMIOT I CEL PROJEKTU Celem projektu jest opracowanie autorskiej metody wspomagania trudno gojących się ran o różnej etiologii (m.in. diabetologicznej, flebologicznej, geriatrycznej). Przedmiotem projektu jest innowacja procesowa i produktowa – opatrunki w postaci kompresów dzianych z niemodyfikowanego genetycznie włókna lnianego (suchego i nasączanego) w wielu wariantach rozmiarów wraz z aplikacją mobilną wykorzystującą proces uczenia maszynowego, wspierającą reżim procesu leczenia poprzez diagnozowanie i doradzanie w przebiegu terapii. 2. ZADANIA i ETAPY W ramach projektu Wnioskodawca zaplanował 4 etapy, które podzielił następująco: BADANIA PRZEMYSŁOWE: W Etapie 1 opracuje prototyp typu splotu opatrunku lnianego oraz założenia narzędzia informatycznego wspierającego proces leczenia. W Etapie 2 wypracuje autorską metodę wytwarzania opatrunków z włókna lnianego (w tym innowacyjny proces technologiczny), w dwóch typach: suchym i nasączanym oraz opracuje i przetestuje aplikację mobilną wspierającą reżim leczenia ran. PRACE ROZWOJOWE: W Etapie 3 przeprowadzi eksperymentalne prace rozwojowe zarówno nad innowacyjnymi opatrunkami, jak i aplikacją mobilną, które przetestuje w warunkach rzeczywistych. PRACE PRZEDWDROŻENIOWE: Etap 4 poświęcony zostanie procesowi przygotowania Wnioskodawcy i jego rezultatów projektu do wdrożenia ich na rynek (w tym m.in. dokonanie zgłoszenia patentowe, certyfikacja, itp.). Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art: 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.