Opracowanie narzędzia do predykcji zdarzeń drogowych na podstawie analizy sposobu jazdy kierowcy, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (uczenia maszynowego, uczenia przez wzmacnianie, deeplearningu), oraz detekcji i analizy przebiegu wypadków drogowych.
Celem projektu jest przeprowadzenie szeregu logicznie zaplanowanych prac B+R w celu opracowania komplementarnych rozwiązań sprzętowych i programistycznych składających się na system telematyczny do dokładnej i skutecznej predykcji zdarzeń drogowych na podstawie analizy sposobu jazdy kierowcy, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (uczenia maszynowego, uczenia przez wzmacnianie, deeplearningu) oraz dokładnej detekcji i analizy przebiegu wypadków drogowych. Planowane do opracowania rozwiązanie będzie działać w oparciu o technologię 5G ready, „ucząc się” dynamicznie zależności krótko i długookresowych pomiędzy stylem jazdy oraz zagrożeniami w ruchu drogowym, przesyłając dane także w przypadku awarii systemu (np. w sytuacji uszkodzenia wynikającego z wypadku). Rozwiązanie będzie dedykowane w pierwszej kolejności do firm posiadających floty samochodowe oraz do towarzystw ubezpieczeniowych. Efektem wdrożenia naszego rozwiązania będzie poprawa bezpieczeństwa na drogach. Bezpieczeństwo jazdy i bezpieczeństwo na drodze to rosnące problemy o wymiarze globalnym. Wg danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) co roku w wypadkach drogowych na całym świecie ginie aż 1,35 mln osób, co średnio daje prawie 3 700 osób każdego dnia. Liczba osób rannych to blisko 50 milionów. W związku z powyższym przed branżą automotive stoi wyzwanie związane ze zwiększeniem bezpieczeństwa na drogach. Dzięki całościowej realizacji projektu, będziemy mogli skutecznie odpowiedzieć na to wyzwanie, przyczyniając się do rozwoju rynku i branży. Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.