Opracowanie innowacyjnej usługi rehabilitacji osób po zabiegu artroskopowym stawu kolanowego z wykorzystaniem protokołu ćwiczeń inercyjnych.
SA.60012(2020/X) Projekt obejmuje opracowanie na rzecz wnioskodawcy przez Uniwersytet Zielonogórski innowacyjnej usługi wspomagającej fizjoterapeutów w prowadzeniu skuteczniejszej rehabilitacji osób po zabiegu artroskopowym stawu kolanowego z wykorzystaniem protokołu ćwiczeń inercyjnych. Zakres projektu będzie obejmował: – Opracowanie metodyki ćwiczeń rehabilitacyjnych, – Opracowanie wytycznych do prototypu platformy rehabilitacyjnej, – Zaprojektowanie, wykonanie i montaż prototypu platformy pozwalającej na rehabilitację osób po zabiegu artroskopowym kolana z wykorzystaniem ćwiczeń inercyjnych, – Przetestowanie zgodności funkcjonowania prototypu platformy z wytycznymi i opracowaną metodyką, – Opracowanie końcowej dokumentacji technicznej prototypów platformy, – Przeprowadzenie badań nad skutecznością protokołu rehabilitacyjnego z uwzględnieniem ćwiczeń inercyjnych, – Opracowanie statystyczne uzyskanych wyników badań oraz opracowanie dokumentacji ostatecznej wersji metodologii protokołu rehabilitacji po zabiegu artroskopowym kolana w oparciu o ćwiczenia inercyjne. Efektami projektu będą: – nowa usługa – rehabilitacji osób po zabiegu artroskopowym stawu kolanowego z wykorzystaniem protokołu ćwiczeń inercyjnych. – nowy wyrób medyczny: prototyp innowacyjnego urządzenia wspomagający prowadzenie innowacyjnej usługi. Platforma do ćwiczeń pozwoli na bezpieczne wykorzystanie ćwiczeń inercyjnych w rehabilitacji osób po zabiegu artroskopii stawu kolanowego, co zwiększy efektywność rehabilitacji ułatwiając i zwiększając szanse pacjentów na powrót do pełnej sprawności ruchowej. Pozwoli to na zwiększenie grupy klientów docelowych, zoptymalizowanie procesu rehabilitacji oraz wpłynie na specjalizację beneficjenta. Po zakończeniu projektu innowacyjna usługa zostanie wdrożona we własnej praktyce wnioskodawcy a w przyszłości usługa i prototyp mogą być oferowane na rynku na zasadzie franczyzy.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.