RAZEM zdziałamy więcej!
Projekt „RAZEM – zdziałamy więcej!” realizowany jest przez Progres Szymon Artwik ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, Działanie 7.1. Aktywna integracja
GŁÓWNE ZADANIA:
- Diagnoza sytuacji problemowej każdego Uczestnika wraz z utworzeniem Indywidualnej Ścieżki Reintegracji i podpisaniem umowy na wzór kontraktu socjalnego oraz specjalistyczne poradnictwo psychologiczne (08.2021-03.2022).
- Grupowe treningi kompetencji społecznych (10.2021-04.2022).
- Realizacja szkoleń zawodowych zgodnych ze zdiagnozowanymi potrzebami i potencjałem Uczestników Projektu uwzględniające potrzeby regionalnego rynku pracy (10.2021-05.2022).
- Realizacja staży zawodowych i pośrednictwa pracy (10.2021-10.2022).
CEL GŁÓWNY PROJEKTU
Zwiększenie zdolności do podjęcia zatrudnienia i aktywnego udziału w życiu społeczno-zawodowym 80osób biernych zawodowo (48kobiet, 32 mężczyzn) powyżej 18 roku życia zamieszkujących w rozumieniu Kodeksu Cywilnego na obszarach wymagających wsparcia procesów rozwojowych w woj. wielkopolskim, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w terminie od 08.2021 do do 10.2022.
GRUPA DOCELOWA
Uczestnikiem projektu może zostać osoba, która spełnia łącznie poniższe przesłanki:
- jest osobą fizyczną, która ukończyła 18 rok życia
- jest osobą bierną zawodowo
- zamieszkuje (zgodnie Kodeksem Cywilnym) na obszarze funkcjonalnym wymagającym wsparcia w woj. wielkopolskim
- jest osobą posiadającą status osoby zagrożonej ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zgodnie z Wytycznymi w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020
REZULTATY
Wsparcie w projekcie otrzyma 80 osób(48 kobiet /32 mężczyzn), w tym:
- minimum 8 osób (5 kobiet /3 mężczyzn) doświadczających wielokrotnego wykluczenia społecznego, rozumianego jako wykluczenie z powodu więcej niż jednej przesłanki,
- minimum 8 osób (5 kobiet /3 mężczyzn) korzystających z PO PŻ,
- minimum 8 osób (5 kobiet /3 mężczyzn) o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, z niepełnosprawnością sprzężoną oraz osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym osób z niepełnosprawnością intelektualną i osób z całościowymi zaburzeniami rozwojowym.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.