Wdrożenie technologii multisensorycznej lotniczej stacji diagnostycznej umożliwiającej wielkopowierzchniową inwentaryzację roślinności.
Wnioskodawca w ramach projektu planuje wdrożyć do użytku technologię zintegrowanego pomiaru spektralno-przestrzennego kanałami RGB+NIR+RE+LIDAR będącą innowacją procesową na poziomie Międzynarodowym, która jest wynikiem przeprowadzonych prac przez niego B+R. Wnioskodawca decydując się na wdrożenie wyników prac B+R pragnie w pełni wykorzystać nowo powstałą wiedzę oraz możliwości opracowanej technologii. Opracowana technologia ma szerokie spektrum możliwości zastosowania i stanowi technologię przełomową w branży telemetrycznej oraz pomiarów spektralno-przestrzennych. Dzięki wdrożeniu nowej technologii Wnioskodawca wprowadzi usługę inwentaryzacji i parametryzacji roślinności na obszarach zurbanizowanych oraz niezurbanizowanych, która będzie innowacją produktową na poziomie międzynarodowym. W celu wdrożenia wyników prac B+R planuje się zrealizować następujący zakres prac: 1. Budowa Centrum teledetekcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu; 2. Zakup systemu kamer ukośnych i pionowych; 3. Zakup środków trwałych stanowiących wyposażenie laboratorium kalibracji sensorów; Nakłady inwestycyjne są związane z utworzeniem nowego zakładu są niezbędne do poprawnego zrealizowania projektu. Nowy zakład powstanie na nieruchomości należącej do Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, Glewice 1a, 72-100 Goleniów obręb Glewice 2, działka 696/72. Wnioskodawca posiada umowę dzierżawy nieruchomości. Wynikiem pomocniczym wypracowanym podczas prac B+R jest metoda kalibracji sensorów. Będzie ona wykorzystywana na potrzeby własne do kalibracji sensorów lotniczej stacji diagnostycznej, dodatkowo Wnioskodawca planuje zaoferować taka usługę na zewnątrz dla innych operatorów działających w branży pomiarów spektralno-powierzchniowych. Zrealizowanie projektu i wdrożenie efektów prac B+R będzie stanowiło innowacyjność w skali międzynarodowej.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.