Inteligentna platforma sprzętowa o funkcjonalności pomiarowo-diagnostyczno-sterującej, umożliwiająca efektywne bilansowanie zapotrzebowania z potencjałem wytwórczym w zakresie energii elektrycznej w ujęciu lokalnym
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).Projekt ma na celu opracowanie Platformy pomiarowo-diagnostyczno-sterującej,tj. inteligentnej platformy sprzętowej o funkcjonalności pomiarowo-diagnostyczno-sterującej, umożliwiającej efektywne bilansowanie zapotrzebowania z potencjałem wytwórczym w zakresie energii elektrycznej w ujęciu lokalnym. Jest ona dedykowana mikro, małym i średnim społecznościom energetycznym (elektroenergetycznym) np.: grupie podmiotów przyłączonych do 1 lub kilku linii dystrybucyjnych wychodzących z 1 lub kilku stacji SN/nN, lub z jednego GPZ (np. klastry energii, spółdzielnie mieszkaniowe, dostawcy usług komunalnych, producenci OZE, odbiorcy końcowi). Zarządzanie energią w takich systemach wymaga sterowania instalacjami elektrycznymi i elektroenergetycznymi poszczególnych podmiotów. W wyniku realizacji projektu powstanie grupa urządzeń, sterowników, aplikacji i protokołów komunikacyjnych składająca się na proponowaną infrastrukturę. W warstwie aplikacyjnej będzie ona: -wykorzystywała algorytmy bazujące na sztucznych sieciach neuronowych, -miała możliwości uczenia się, adaptacji do zmian i podejmowania decyzji w oparciu o krótko- i średniookresowe prognozy produkcji i zapotrzebowania podmiotów na energię el. oraz jej cen. Cel zostanie osiągnięty poprzez realizację badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych w 3 etapach: 1.Przeprowadzenie badań w zakresie opracowania mechanizmów prognozowania oraz inteligentnego sterowania 2.Opracowanie inteligentnej platformy sprzętowej o funkcjonalności pomiarowo – diagnostyczno – sterującej 3.Wdrożenie pilotażowe i weryfikacja poprawności działania układu w warunkach rzeczywistych Najważniejszym rezultatem ww. prac B+R jest oprac. (…)
Your project description
To add a photo, description, specify a location or attach other materials about the project, you should fill out the form below. After clicking the “send” button, a message will be sent to you e-mail asking for confirmation. You must accept to submit the form. The EU Dot Map Guidelines and consent to the processing of personal data. materials will be sent to the editor of the site, who will publish it on the website after verification test.