Opracowanie modeli AI/ML wraz z systemem informatycznym nowej generacji do ustalania cen ubezpieczeń, pozwalającego na dostosowanie w czasie rzeczywistym taryfy ubezpieczeniowej do pojedynczego klienta, z uwzględnieniem dynamiki rynku i strategii zakładu ubezpieczeń.
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014). Celem projektu jest opracowanie narzędzia informatycznego (Ratebook) do automatycznego ustalania cen ubezpieczeń nowej klasy (tzw. hyper-frequency pricing) pozwalającego na dostosowanie taryfy ubezpieczeniowej w czasie rzeczywistym do poziomu pojedynczego klienta, z uwzględnieniem dynamiki rynku i strategii zakładu ubezpieczeń. Rozwiązanie to będzie istotnie bardziej efektywne niż obecna praktyka polegająca na ustalaniu taryf dla grup klientów (podmiotów ubezpieczających się) w sekwencji około 2-dniowej. Ratebook rozwiąże zidentyfikowane problemy średnich i małych zakładów ubezpieczeniowych w zakresie ustalania taryf ubezpieczeniowych poprzez: – wprowadzenie wysokiego poziomu mikrosegmentacji, na poziomie przecięcia co najmniej 3 parametrów, zapewniając co najmniej 80% objaśnialność zmienności – w miarę potrzeby rozszerzając czas obserwacji danych by zapewnić 80% objaśnienia; – jednoczesne przetwarzanie tysięcy pomiarów mikrosegmentów, dokonując przeliczeń m.in.: a. poziomów adekwatności ceny w ujęciu ex ante b. bieżących i antycypowanych poziomów atrakcyjności cenowej oferty na rynku, mierzonych specjalnie stworzonymi do tego oscylatorami (na wzór oscylatorów giełdowych, wykorzystywanych do analizy technicznej) c. elastyczności cenowych popytu d. efektywności samego rynku (zmienności i wysycenia, w poszukiwaniu nisz cenowych) e. odwzorowań struktur rynku komunikacyjnego w kraju, demografii, siły nabywczej mieszkańców – dobierając nową, optymalną lokalizację mikrosegmentu na drodze opracowanych w projekcie funkcji; – wykorzystując metodykę uwolnienia cen do wyznaczenia inkrementalnych zmian cen każdego z dziesiątek tysięcy mikrosegmentów, mi
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.