LogLogic - system inteligentnego wykrywania, opisu i analizy złożonych pojęć i reguł w wielomodalnych danych procesowych i czasoprzestrzennych
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art: 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014).Nadrzędnym problemem jaki rozwiązuje ten projekt jest niedostateczne zrozumienie i nieoptymalne wykorzystanie danych przez organizacje. Wynika to z istnienia tzw. luki semantycznej (ang. semantic gap), rozumianej jako różnica między dwoma opisami tego samego obiektu za pomocą różnych reprezentacji (np. porównując zapis wideo zestawiony z wygenerowanym dla niego logiem). Nasze rozwiązanie polega na zmniejszeniu tej luki dzięki zastosowaniu SI do przetwarzania danych do (jak najwierniejszej) ich semantycznej reprezentacji w ustandaryzowanym formacie. Bezpośrednim przedmiotem projektu jest opracowanie i pilotażowe wdrożenie technologii do: Automatycznego wzbogacania dużych zbiorów wielomodalnych danych procesowych i czasoprzestrzennych. Dane te są wzbogacane o informacje (tzw. xlogi) nt. wystąpień znanych i nowych typów zjawisk, oraz o reguły dotyczące tych zjawisk i wyjątki od tych reguł. Eksperci dziedzinowi mogą uczestniczyć w dostrajaniu jakości działania mechanizmów wzbogacania danych dzięki pętlom interakcyjnym. Tworzenia modeli AI/ML nowej generacji tzw. modeli super-symbolicznych. Modele te zapewniają wysoką skuteczność rozpoznawania w wielomodalnych danych procesowych i czasoprzestrzennych występowania złożonych zjawisk, poprzez użycie modeli dla zjawisk składowych wraz z mechanizmami wnioskowania logicznego odzwierciedlającego hierarchiczną naturę i kontekst współwystępowania zjawisk. Efektywnej i skalowalnej integracji naszego oprogramowania służącego wzbogacaniu dużych wielomodalnych danych procesowych i czasoprzestrzennych o xlogi z innymi (third party) popularnymi narzędziami i systemami informatycznymi nakierowanymi na analitykę i monitoring danych.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.