Autorski system kontroli stanu powierzchni wyrobów ze stali ferromagnetycznych przeznaczonych do pracy w warunkach o podwyższonych wymaganiach wytrzymałościowych
Projekt odpowiada na występujące w przemyśle zapotrzebowanie na szybką i jednoznaczną ocenę stanu powierzchni krytycznych elementów maszyn i urządzeń. Wynikiem przeprowadzonych prac B+R będzie opracowanie systemu pomiarowego diagnozującego stan powierzchni wyrobów ze stali ferromagnetycznych przeznaczonych do pracy w warunkach o podwyższonych wymaganiach wytrzymałościowych. Rezultat projektu wykorzystywać będzie technologię efektu Barkhausena. Metoda ta uznawana jest za jedną z najbardziej perspektywicznych w dziedzinie nieniszczącego badania stanu powierzchni wyrobów technicznych – pozwala na zbadanie kluczowych dla warstwy wierzchniej parametrów jakimi są twardość i naprężenie resztkowe. W projekcie założono następujące funkcjonalności systemu determinujące jego innowacyjność na skalę świata: 1. detekcja zmian właściwości fizycznych technologicznej warstwy wierzchniej, w szczególności w zakresie jednoczesnej oceny zmian w poziomie twardości i naprężenia resztkowego z możliwością ich rozróżnienia [żadna z dotychczas opracowanych technik nie dostarcza jednocześnie informacji ilościowej o poziomie naprężenia resztkowego oraz o twardości z możliwością ich rozróżnienia], 2. możliwość pracy bezkontaktowej gwarantującej nienaruszalność mechaniczną badanej powierzchni oraz maksymalizację i stałość jakości magnesowania [unikalne rozwiązanie zagadnienia bezkontaktowego wykonywania pomiarów własności materiałów ferromagnetycznych], 3. wydajniejsze magnesowanie dla wysokich częstotliwości dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie materiałów [nowatorskie zastosowanie metali amorficznych jako budulca obwodów magnesujących]. SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art: 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014)
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.