Produkcja mieszanki melafirowej przeznaczonej do stosowania w niezwiązanych i związanych hydraulicznie materiałach używanych w obiektach budowlanych i budownictwie drogowym.
Przedmiotowy projekt obejmuje swoim zakresem wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji oraz uruchomieniu na jej podstawie wytwarzania znacząco ulepszonych, w stosunku do dotychczas wytwarzanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej produktów tj.: mieszanki melafirowej przeznaczonej do stosowania w niezwiązanych i związanych hydraulicznie materiałach używanych w obiektach budowlanych i budownictwie drogowym. Rozwiązanie technologiczne polega na konstrukcji dwóch rodzajów kruszyw: kruszywa grubego uzyskanego poprzez oddzielenie (odsianie) części frakcji najdrobniejszych oraz dodanie (domieszanie) frakcji pośrednich oraz konstrukcji kruszywa o ciągłym uziarnieniu (all-in aggregate) uzyskanego przez zestawienie ziaren różnych frakcji. W technologii planowanej do wdrożenia w ramach projektu, opracowano innowacyjny sposób produkcji kruszywa 0/31,5 mm polegający na zestawieniu w odpowiednich proporcjach frakcji 4/31,5, 0/2, 2/5 i 5/8 mm. Takie działanie stworzyło możliwość otrzymania pożądanej ciągłości rozkładu uziarnienia oraz uzyskania przez takie kruszywo znacznie lepszych parametrów technicznych, niż w kruszywie, otrzymanym według tradycyjnej technologii. Drugim elementem przedstawionego we wniosku rozwiązania technologicznego jest konstrukcja kruszywa grubego (2/31,5 mm) uzyskanego poprzez oddzielenie frakcji najdrobniejszych (poniżej 2 mm) oraz dodanie frakcji pośrednich. Taki zabieg pozwolił na wytworzenie kruszywa o bardzo korzystnej charakterystyce krzywej uziarnienia w zakresie 2-31,5 mm i jednomodalnym rozkładzie histogramu uziarnienia. Jednocześnie charakteryzuje się ono niemal zupełnym brakiem frakcji najdrobniejszych.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.