Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych w zakresie technologii druku 3D metali i recyklingu materiałów strategicznych - safeEtch i rePowder
Celem projektu jest wdrożenie do produkcji nowych produktów z dziedziny druku 3D. Są one rezultatem prac B+R – głównie prowadzonych przez AMAZEMET i opartych na wcześniejszych doświadczeniach twórców w ramach jednostek naukowych (Politechniki Warszawskiej). W wyniku realizacji projektu na rynek zostaną wprowadzone dwa urządzenia: rePowder (w dwóch wersjach: klasycznej i hybrydowej) oraz safeEtch. Są to urządzenia innowacyjne w skali światowej, wykorzystujące opatentowane technologie, które nie były dotychczas wdrażane. Urządzenie rePowder służy do recyklingu materiałów przez przeprowadzenie ich do formy nadającej się do druku 3D – sferycznego proszku. Urządzenie safeEtch służy do usuwania naddatków i struktur podporowych z wydruków 3D. Wnioskodawca zakończył prace B+R i stworzył dokumentację produkcyjną ww. urządzeń w formie pozwalającej na wdrożenie ich do produkcji seryjnej. W ramach projektu Wnioskodawca planuje zakupienie urządzeń produkcyjnych w celu uruchomienia linii produkcyjnej ww. urządzeń i produkcji materiałów zużywalnych do ww. urządzeń. Inwestycja będzie realizowana w wynajętej przestrzeni, nie wymaga prowadzenia robót budowlanych. Główne pozycje zakupowe to: urządzenia CNC, stanowiska spawalnicze i inne urządzenia obróbcze, które pozwalają na wdrożenie produkcji elementów konstrukcyjnych. Zakup urządzeń jest niezbędny, ponieważ skala produkcji zaawansowanych i modułowych urządzeń nie pozwala na efektywne korzystanie z podwykonawców, a produkcji materiałów zużywalnych wymaga ochrony know-how, przez produkcję wewnątrz organizacji. Celem projektu jest zapewnienie infrastruktury, która pozwoli zamknąć cały cykl życia elementów zużywalnych, w tym szczególnie sonotrod, będących kluczowym elementem urządzenia rePowder, w przedsiębiorstwie AMAZEMET. Realizacja projektu pozwoli przedsiębiorstwu AMAZEMET na wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów, znaczny wzrost przychodów i uzyskanie bardzo dobrej pozycji konkurencyjnej.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.