„Konny dom wczasowy – pod szczęśliwym koniem”- inwestycja firmy Mała Elektrownia Wodna Zbigniew Szychulski w infrastrukturę turystyczną służącą uruchomieniu innowacyjnych produktów turystycznych.
Projekt polega na uruchomieniu autorskiego produktu turystycznego „Konny dom wczasowy – Pod szczęśliwym koniem”. Zaplanowano prace budowalne w istniejącym obiekcie i zaadaptowanie go na obiekt usług turystycznych oferujący 32 miejsca noclegowe dla osób korzystających z Konnego domu wczasowego Oferta całoroczna. Projekt gotowy do realizacji (dokonano zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania).Oprócz prac związanych z adaptacją zaplanowano zakup wyposażenia, elementów technicznych interdyscyplinarnej interaktywnej wystawy kultury konnej,(zastosowanie TIK),zakup wartości intelektualnej w postaci opracowania i wytyczenia trasy konnej: „Przybiernowska pętla rezerwatów” i wyposażenia przeciw COVID19. Obiekt dostosowany do warunków pandemii: ozonatory, dozowniki płynu dezynfekującego. Produkt wykorzystuje potencjał endogeniczny lokalizacji – jaką jest sąsiedztwo: Puszczy Goleniowskiej, Zalewu Szczecińskiego, 4 rezerwatów przyrody: . Projekt wpisuje się w 4 obszary turystyki wskazane w opracowaniu: „Polityka Samorządu Województwa Z-skiego w sektorze turystyki”. Realizacja projektu przyczyni się do wzrostu atrakcyjności szlaków wskazanych w ”Koncepcji rozwoju i komercjalizacji zachodniopomorskich szlaków kulturowych …..”: Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, Międzynarodowego Szlaku Rowerowego Dookoła Zalewu Szczecińskiego „R66”, Błękitnego Samochodowego Szlaku Turystycznego , Dzięki realizacji projektu firma wprowadzi innowacyjny produkt (2 szt.) i ofertę turystyczną na rynek krajowy i międzynarodowy. Projekt komplementarny do wcześniejszych projektów wnioskodawcy oraz projektów publicznych w sąsiedztwie. Przyczyni się do nawiązania współpracy z dostawcami, odbiorcami z regionu. Dzięki realizacji w obiekcie rozwiązań ekologicznych oraz wdrożeniu programu zarządzania odpadami, projekt wiąże się z zastosowaniem rozwiązań proekologicznych. Projekt podzielony na etapy: poprowadzenie postępowań na adaptację obiektu, wyposażenie, aplikację i szlak. Ostatni etap – uruchomienie
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.