UroFlow – urządzenie do automatycznej diagnostyki przerostu gruczołu prostaty u mężczyzn, podczas oddawania moczu w pisuarze
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014). Celem proponowanego projektu o nazwie UroFlow jest przeprowadzenie prac B+R w celu opracowania przeznaczonego dla mężczyzn pisuaru precyzyjnie mierzącego parametry oddawanego moczu. Urządzenie na podstawie zebranych wyników przeprowadzi wstępną analizę stanu zdrowia dróg moczowych oraz gruczołu prostaty, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wyda użytkownikowi zalecenie do odwiedzenia lekarza specjalisty celem prowadzenia dalszej diagnostyki . Specjalny pisuar wyposażony w szereg czujników i sensorów zmierzy parametry procesu oddawania moczu (prędkość przepływu, czas latencji, ilość i czas mikcji, PH moczu, zabarwienie moczu), a wbudowany system komputerowy dokona automatycznej analizy, w wyniku której z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić przerost gruczołu prostaty czy wystąpienie krwiomoczu. Wynik badania może zostać przesłany np. za pomocą wiadomości tekstowej lub multimedialnej do telefonu osoby badanej, po wpisaniu numeru na wbudowanym wyświetlaczu. Urządzenia montowane będą w ogólnodostępnych toaletach publicznych np. na stacjach benzynowych, w centrach fitness, prywatnych centrach medycznych, galeriach handlowych. Dzięki temu urządzenia będą łatwo dostępne dla szerokiej grupy użytkowników, co przyczyni się do wzrostu świadomości mężczyzn o rosnącym problemie chorób gruczołu krokowego.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.