Bezodpadowego i ekologiczny proces szkolenia malarzy specjalistów poprzez wprowadzenie usług szkoleniowych i doradczych w zakresie aplikacji powłok ogniochronnych na materiały budowlane przy pomocy narzędzi wykorzystujących wirtualną rzeczywistość.
Podstawowym celem projektu jest podniesienie konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstwa M+M Inwestyn Sp. z o.o. sp.kom. poprzez wprowadzenie do swoich usług szkoleń w zakresie aplikacji specjalistycznych produktów biernego zabezpieczenia ppoż w szczególności farb pęczniejących. Firma M+M Inwestyn posiada szerokie doświadczenie oraz wiedzę w zakresie projektowania zabezpieczenia ppoż., aplikacji różnorakich produktów oraz rozwiązywania problemów technicznych. Ponieważ zabezpieczenie ppoż. jest obowiązkowym elementem projektu wykonawczego na rynek aplikacji farb ppoż. ciągle się powiększa. W związku z tym istnieje stała potrzeba szkolenia malarzy do aplikacji tych wysoce specjalistycznych produktów wymagających dużych umiejętności manualnych i wiedzy technicznej. Tradycyjne podejście do szkolenia wymaga aplikacji wybranych produktów na elementach próbnych przy użyciu agregatów malarskich. Ponieważ typowa grubość powłok ogniochronne dochodzi do kilku milimetrów aplikacja wiąże się z następującymi problemami: – wysoki koszt związany z użyciem materiału – toksyczne środowisko związane z uwalnianiem się substancji lotnych z ropuszczalników, – problem z utylizacją materiału po aplikacji. W związku z powyższym firma M+M Inwestyn proponuje opracować i wdrożyć metodologię szkolenia przy użyciu symulatorów malowania wykorzustujących technologię wirtualnej rzeczywistości. Używając tej technologii malarz będzie mógł dostować parametry pracy takiej jak: długość trzymania spustu, odpowiednia odległość od malowanego przedmiotu, odpowiedni kąt trzymania pistoletu, poprawna technika malowania „na zakładki”, odpowiednia prędkość aplikacji. Poprawi to zarówno poziom przekazanej wiedzy technicznej jak i korzyści finansowe związane z niezużywaniem rzeczywistego materiału zabezpieczającego. Nie bez znaczenia są korzyści ekologiczne wynikające z zastosowania takiego rozwiązania związane z brakiej toksycznego materiału odpadowego oraz nieuwalnianiem substancji lotnych do atm
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.