Obniżenie poziomu niskiej emisji w Mszanie Dolnej - wymiana starych kotłów, pieców, urządzeń grzewczych na paliwa stałe w indywidualnych gospodarstwach domowych w ramach RPO WM 2014-2020 - ETAP II
Projekt przewiduje realizację zadań: Zadanie 1 Wymiana pieców i instalacji wewnętrznych w budynkach mieszkalnych, Zadanie 2 Koszty przygotowania projektu, Zadanie 3 Kampania edukacyjnoinformacyjna dla mieszkańców Gminy, Zadanie 4 Koszty pośrednie rozliczane ryczałtem W wyniku projektu zostanie osiągnięta redukcja emisji dwutlenku węgla w wysokości: 64,21, a także redukcja emisji pyłu PM 10 w wysokości: 99,96 i PM 2,5 w wysokości: 99,91.W ramach projektu nie jest planowane podłączenie do lokalnej sieci ciepłowniczej. Jednocześnie na terenie Gminy działania związane z projektem są zgodne z planami rozwoju w zakresie rozwoju lokalnej sieci ciepłowniczej, co oznacza, że projektem nie będą mieszkaniabudynki, które potencjalnie mogą być podłączone do takiej sieci w przyszłości. W ramach projektu planuje się działania na rzecz podnoszenia świadomości ekologicznej. Działania te będą odnosić się do zakresu wykraczającego poza podstawowe, standardowe działania informacyjne i promocyjne, do których Wnioskodawca jest zobowiązany w ramach realizacji projektu i umowy o dofinansowanie z funduszy UE. Szczegółowo opisane zostały one poniżej w opisie pkt. C.2.3 w zakresie zadania związanego z przeprowadzeniem kampanii edukacyjnej. Gmina jest zakwalifikowana do obszarów, na których konieczne jest podjęcie działań naprawczych polegających na likwidacji starych niskosprawnych urządzeń grzewczych i wyszczególnionych w obowiązującym Programie ochrony powietrza dla województwa małopolskiego POP stanowiącym załącznik nr 1 do uchwały Nr XLII66213 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 30.09.13 r.W wyniku projektu planuje się wymienić 150 źródeł ciepła w tym: 150 kotłów węglowych na kotły gazowe wraz ze 150 instalacjami wewnętrznymi.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.