Poprawa jakości miejskiego powietrza - wymiana tradycyjnych źródeł ciepła na proekologiczne w Gminie Miasta Bochnia (biomasa i paliwa gazowe) - edycja 2
Dla Gminy Miasta Bochnia podstawowym celem realizacji projektu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery i redukcja zużycia energii finalnej na jej obszarze terytorialnym poprzez dofinansowanie wymiany nieekologicznych źródeł ciepła w gospodarstwach domowych. Bazując na informacjach pozyskanych w wyniku ankietyzacji mieszkańców, przyjęto, że w ramach projektu nastąpi wymiana 153 starych kotłów węglowych na bezobsługowe kotły gazowe 151 szt. i biomasę z automatycznym podajnikiem paliwa 2 szt.. Proces wymiany kotłów połączony będzie z kampanią promocyjnoedukacyjną w zakresie oszczędności zasobów naturalnych oraz obniżenia niskiej emisji i poprawy efektywności energetycznej, skierowaną do wszystkich mieszkańców Gminy. Nie przewiduje się natomiast podłączenia modernizowanych obiektów do lokalnej sieci ciepłowniczejZakres planowanych działań obejmuje m.in.: wymianę nieekologicznych źródeł ciepła w gospodarstwach domowych, działania na rzecz podnoszenia świadomości ekologicznej mieszkańców, organizację systemu kontroli odbiorców projektu, działania informacyjnopromocyjne projektu.Nowoinstalowane urządzenia grzewcze będą charakteryzować się minimalnym poziomem efektywności energetycznej i normami emisji zanieczyszczeń, które zostały określone w środkach wykonawczych do dyrektywy 2009125WE z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającej ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów związanych z energią.Efektem projektu będzie redukcja emisji: CO2 o 58,24 do poziomu 706,68 Mgrok, PM10 o 99,92 do poziomu 0,00477 Mgrok, PM2,5 o 99,82 do poziomu 0,00477 Mgrok.Szczegółowe dane, parametry i wymagane informacje niezbędne do oceny spełnienia wymogów specyficznych dla Poddziałania 4.4.2 w ramach RPO WM na lata 20142020 zostały przedstawione w części Q niniejszego wniosku o dofinansowanie.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.