Poznanie i wykorzystanie dobrych praktyk w zakresie rozwoju kształcenia zawodowego jako dobrej alternatywy dla kształcenia ogólnego poprzez wizyty w Turyngii
CEL GŁÓWNY: podniesienie i nabycie w okresie 02/2022-11/2023 kompetencji zawodowych w zakresie współpracy z pracodawcami, promocji oferty edukacyjnej wśród uczniów i rodziców oraz rozwiązań na rzecz jakości kształcenia przez min. 90% uczestników projektu tj. kadry zarządzającej szkołami branżowymi [GD1], doradców zawodowych współpracującymi ze szkołami branżowymi [GD3] oraz przedstawicieli organów prowadzących szkoły branżowe [GD2] podczas wizyt w Turyngii 100 osób [52K/48M] w instytucjach działających w sektorze kształcenia zawodowego. Projekt skierowany będzie do GD Polski. Biorąc pod uwagę dokumenty strategiczne wspierane będą osoby miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze (przeciwdziałanie procesom degradacyjnym) oraz obszarów zagrożonych trwałą marginalizacją wg KSRR 2030. Projekt odpowiada na potrzeby wzmacniani lokalnego kapitału jako warunku endemicznego rozwoju obszarów. ZADANIA:1. Mobilności 100 os. do Turyngii (Niemcy) CEL: poznanie nowych metod oraz dobrych praktyk w zakresie: – nowych metod organizacji kształcenia zawodowego [1],- promocji tak, aby szkoły branżowe stały się popularną alternatywą dla szkół ogólnokształcących [2],- wzmocnienia kompetencji zawodowych w zakresie metod organizacji kształcenia, współpracy sieciowej (placówki oświatowe, firmy, izby) [3],- usprawniania procesu kształcenia w zakresie przystosowania placówek kształcenia zawodowego dla uczniów z niepełnosprawnościami [4].iwykorzystanie dobrych praktyk do usprawnienia funkcjonowania szkół branżowych w zakresie merytorycznym projektu.2. Nawiązanie partnerstwa Uzgodnienia organizacyjne i merytoryczne oraz podpisanie listu intencyjnego.Diagnozę potrzeb GD, zapotrzebowanie na podnoszenie kompetencji pracowników z GD1, GD2, oraz GD3 , program wizyt zostały pozytywnie skonsultowane przez d.WSA z ZPP i FAVi ZSZ. Program przyjęty w projekcie uwzględnia i jest zgodny z potrzebami zgłaszanymi przez uczestników projektu. Wsparcie merytoryczne i organizacyjne wizyt zapewni FAV.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.