Rozbudowa, przebudowa oraz remont części pomieszczeń Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej wraz ze zmianą sposobu ich użytkowania
Celem projektu jest ożywienie społeczne i gospodarcze na obszarze miasta Izbica Kujawska w wyniku rozbudowy, przebudowy oraz remontu części pomieszczeń Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej wraz ze zmianą sposobu ich użytkowania i zakupem niezbędnego wyposażenia. W ramach adaptacji, oprócz sali prób zaprojektowano węzeł sanitarny składający się z dwóch łazienek, w tym jednej przystosowanej dla potrzeb osób niepełnosprawnych a także pomieszczenie z aneksem „kawowym” i pomieszczenie gospodarcze. Projekt przewiduje również rozbudowę budynku o część komunikacyjną obejmującą schody wewnętrzne, windę wewnętrzną oraz wiatrołap. Nowopowstała część komunikacyjna budynku zapewni dostępność adaptowanych pomieszczeń piwnicy. Zaprojektowane rozwiązania umożliwią sprawną komunikację użytkownikom budynku, w tym również osobom niepełnosprawnym. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (m.in. winda wewnętrzna). W projekcie uwzględniono także wykonanie nowego wejścia do budynku (podest i schody zewnętrzne), montaż balustrad wewnętrznych i zewnętrznych, wykonanie opaski wokół rozbudowanej części budynku oraz wykonanie chodników – utwardzenie części nawierzchni kostką betonową.W budynku zaplanowano realizację 4 projektów społecznych przy wsparciu z EFS (zgodnie z Programem Rewitalizacji) zmierzających do aktywizacji mieszkańców obszaru rewitalizacji. Realizacja projektu umożliwi osiągnięcie wskaźników:- Budynki publiczne lub komercyjne wybudowane lub wyremontowane na obszarach miejskich -97,85 m2 w 2021 r.- Powierzchnia obszarów objętych rewitalizacją – 1,55 ha w 2021 r.- Liczba obiektów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – 1,0 szt. w 2021 r.- Liczba wspartych obiektów infrastruktury zlokalizowanych na rewitalizowanych obszarach – 1,0 szt. w 2021 r.- Liczba osób korzystających z wybudowanych/wyremontowanych budynków publicznych lub komercyjnych na obszarach miejskich – 125 osób od 2022 r.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.