Kształtowanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych wśród uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im.Astrid Lindgren w Miliczu.
Celem głównym projektu jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezdbędnych na rynku pracy oraz zniwelowanie deficytów u uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,w tym uczniów z niepełnosprawnościami.Cel główny projektu wynika bezpośrednio z diagnozy przeprowadzonej w szkole objętem wsparciem (i zatwierdzonej przez organ prowadzący),w której jednoznacznie wskazane są problemy i trudności uczniów spowodowane epidemią choroby COVID-19 i długotrwałą nauką zdalną.Założenia projektowe są odpowiedzią na czynniki wskazane w diagnozie i prowadzą do zniwelowania problemów uczniów i przeciwdziałania skutkom w zakresie braków edukacyjnych i rozwojowych spowodowanych pandemią COVID-19.Projekt skierowany jest do 130 uczniów (62 dz. i 68 chł.) Społecznej Szkoły Podstawowej im.Astrid Lindgren w Miliczu,realizujących kształcenie w klasach I-VIII, w tym do 21 uczniów (6 dz. i 15 chł.) ze SPE. W ramach projektu prowadzone będą zaj. dodatkowe rozwijajace komp. kluczowe (j.obcy, zaj.matematyczno-przyrodnicze, zaj.TIK, wyjazdy edukacyjne jednodniowe i kilkudniowe) oraz zajęcia specjalistyczne (biofeedback, logopedyczne,korekcyjno-kompensacyjne,trening umiejętności społecznych) i zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze również rozwijające kompetencje kluczowe (j.obcy,matematyka, zaj. polonistyczne) dla dzieci z SPE.Działania proj. realizowane będą na obszarze woj.doln. Efektem projektu będzie podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności na rynku pracy u 90% uczniów objętych wsparciem tj. 117 os.(56 dz. i 61 chł.), w tym zniwelowania deficytów u 21 uczniów z SPE (6 dz. i 15 chł. tj. 100% uczniów objętych prjektem) ze szkoły miejsko-wiejskiej w gminie Milicz. Projekt realizowany będzie w okresie 04.04.2022-31.03.2023. Realizacja działań projektowych jest odpowiedzią na problemy wynikające z diagnozy potrzeb edukacyjnych (przepr. w I poł. 2021) w kontekście przeciwdziałania wśród uczniów skutkom epidemii COVID-19.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.