Port Mapper - chmurowe narzędzie do automatyzacji oraz digitalizacji obsługi pomiarów dla strefy przybrzeżnej oraz brzegów morskich.
Celem projektu Port Mapper jest usprawnienie, digitalizacja oraz automatyzacja procesów pomiarowych, procesów analizy wyników i danych obserwacyjnych oraz współpracy podmiotów zajmujących się ochroną i monitoringiem brzegów morskich oraz strefy przybrzeżnej. Motywacją do realizacji niniejszego projektu jest fakt, iż w ostatnich latach w związku z obserwowanymi coraz dynamiczniejszymi zmianami klimatu i potrzebami gospodarki odnotowuje się coraz większy i istotniejszy wpływ wody (morza, rzek) na erozję brzegu morskiego oraz na infrastrukturę znajdującą się w strefie przybrzeżnej. W konsekwencji obserwuje się wzrastającą potrzebę prowadzenia działań mających na celu utrzymanie brzegu i strefy przybrzeżnej w stanie zgodnym z wymogami bezpieczeństwa, potrzebami gospodarki i ochrony środowiska. Jednocześnie coraz istotniejsze staje się podejmowanie szybkich, właściwych, przemyślanych i obiektywnych (opartych o pomiary i dane) decyzji w zakresie środków technicznych i nietechnicznych mających na celu osiągnięcie wyżej opisanych celów. W ramach projektu Port Mapper zespół będzie realizował zadania mające na celu stworzenie zharmonizowanej bazy meta-danych przestrzennych oraz zestawu inteligentnych usług opartych o uczenie maszynowe, które będą umożliwiały wszystkim podmiotom zajmującym się monitoringiem morza na łatwy dostęp, współdzielenie oraz współpracę w zakresie wykorzystywania i przetwarzania danych pomiarowych i obserwacyjnych. Rezultatem projektu będzie chmurowy, ogólnodostępny system informacji przestrzennej stanowiący meta-magazyn danych pomiarowych oraz obserwacyjnych wraz z zestawem inteligentnych usług ułatwiających współpracę i realizację pomiarów hydrograficznych. Misją projektu jest stworzenie największej na świecie bazy danych referencyjnych i usług dla hydrografii, instytucji B+R, agend oraz administracji morskiej.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.