Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 527 na odcinku Morąg – Łukta z podziałem na etapy: etap I odcinek Morąg – Bramka, etap III odcinek Florczaki – Łukta
Projekt dotyczy rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 527 na odcinku Morąg-Łukta, etapy: I Morąg-Bramka i III: Florczaki-Łukta o długości 11,82km na terenie gmin Morąg i Łukta, w powiecie ostródzkim, województwo warmińsko – mazurskie. Zakres prac w podziale na działania obejmuje zakres kwalifikowalny: prace przyg. (dok. projektowa), nadzór w projekcie (Inżynier Kontraktu, nadzór autorski), promocja projektu, zakup nieruchomości, roboty bud. (rozbud. drogi ze wzmocnieniem nawierzchni -115 kN/oś, korekta łuków, przebudowa skrzyżowań i obiektów inżynierskich, budowa i przebudowa chodników, ścieżek rowerowych, zatok autob., postojowej, zjazdów, przejść dla pieszych, odwodnienia, oświetlenia, budowa stanowiska do ważenia pojazdów, wycinka drzew i zagosp. zieleni, przebudowa kolizji, remont poboczy grunt. i renowacja rowów przydr., oznakowanie pionowe i poziome) oraz niekwalifikowalny: studium wykonalności, prace przyg. (aktualizacja dokumentacji). Projekt wpisuje się w SzOOP RPO WiM 2014-2020 działanie 7.1. Realizuje cel temat.7,priorytet inwest.7b. Zwiększanie mobilności regionalnej poprzez łączenie węzłów drugorzędnych i trzeciorzędnych z infrastrukturą TEN-T, w tym z węzłami multimodalnymi oraz cel szczegółowy działania. DW 527 zapewnia lepsze skomunikowanie stolicy województwa warmińsko-mazurskiego i jego obszaru funkcjonalnego z nadrzędnymi drogami zarówno bazowej jak i kompleksowej sieci TEN –T. Ze względu na przebieg i bezpośrednie połączenie z S7 DW527 stanowi alternatywne do DK16 (sieć kompleksowa TEN-T) połączenie Olsztyna z siecią bazową TEN-T. Realizacja przedmiotowego projektu usprawniającego przejazd w kierunku sieci TEN-T ma istotne znaczenie dla poprawy dostępności województwa warmińsko-mazurskiego. Przedmiotowa droga, dzięki realizacji projektu, sprawnie obsługiwać będzie zarówno ruch tranzytowy jak i lokalny. Przystosowana będzie również do obsługi zwiększającego się sukcesywnie natężenia ruchu, będącego następstwem rozwoju obszaru i otoczenia inwestycji.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.