Wsparcie dziecięcej transplantologii narządów jamy brzusznej
Głównym celem inwestycji realizowanej w ramach POIŚ-REACT jest poprawa dostępności i jakości świadczeń medycznych w zakresie przeszczepienia narządów jamy brzusznej u dzieci. Projekt ma na celu poprawę zdolności reagowania systemu opieki zdrowotnej w sytuacjach kryzysowych. Inwestycja w infrastrukturę IPCZD wynika bezpośrednio z aktualnych doświadczeń związanych z pandemią COVID-19, które wskazują na konieczność poprawy i wzmocnienia wydolności systemu reagowania i leczenia ludności w warunkach kryzysu.
Realizacja projektu pozwoli również na osiągnięcie celów szczegółowych, takich jak:
- zwiększenie dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie medycyny transplantacyjnej,
- poprawa jakości i bezpieczeństwa przeszczepień narządów jamy brzusznej,
- unowocześnienie i dostosowanie zasobów infrastrukturalnych do aktualnych potrzeb i zadań,
- podniesienie jakości i warunków świadczonych usług leczniczych w ośrodku o najwyższym stopniu referencyjności, również w warunkach pandemii COVID-19, innych chorób zakaźnych i związanych z nimi sytuacji kryzysowych,
- zapewnienie dostępu pacjentów pediatrycznych z całego kraju do kompleksowego leczenia na najwyższym poziomie, w tym świadczeń o charakterze unikalnym,
- zapewnienie możliwości bezpiecznego oraz kompleksowego diagnozowania i leczenia, w warunkach pandemii COVID-19, innych chorób zakaźnych i związanych z nimi sytuacji kryzysowych.
Inwestycja obejmuje zakup nowej aparatury i niezbędnego doposażenia dla Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów w tym Zespołu Transplantacyjnego, jak również prace remontowe obejmujące część Pracowni Interwencji Sercowo – Naczyniowych (wykonującej badania diagnostyczne i terapeutyczne procedury przeznaczyniowe u pacjentów kwalifikowanych do przeszczepienia nerki lub wątroby oraz w leczeniu powikłań po transplantacjach narządów) oraz część Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.