Mobilna jednostka produkcyjna do wytwarzania wielkogabarytowych, wytrzymałych elementów w technologii przyrostowej, przeznaczona do pracy w trybie MRO
Numer_referencyjny_programu_pomocowego:SA.58757(2020/X)Przeznaczenie_pomocy_publicznej:art.25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r.uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014). Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie badań B+R, w wyniku których opracowana zostanie mobilna jednostka produkcyjna do wytwarzania wielkogabarytowych, wytrzymałych elementów w technologii przyrostowej, przeznaczona do pracy w trudno dostępnych miejscach, umożliwiająca nabywcy działanie w modelu Expedient Repair. Badania przeprowadzone zostaną przez interdyscyplinarny zespół, złożony ze specjalistów druku 3D, nanochemii, mechatroników, materiałoznawców, optyki oraz oprogramowania Założenia projektu to opracowanie: 1. maszyny, która znajdzie swoje zastosowanie przy produkcji dużych elementów 2. maszyny zdolnej do produkcji nawet najbardziej trudnymi materiałami konstrukcyjnymi typu poliamid przy zachowaniu wydajności > 5 kg/h 3. mobilnej maszyny do technologi przyrostowej opartej na koncepcji kontenera morskiego ułatwiającej transport w miejsca mało zamieszkane 4. maszyny wyposażonej w inteligentne czujniki, umożliwiające na reagowanie na druk w czasie rzeczywistym 5. minimalizacja odpadów produkcyjnych, energochłonności oraz redukcja carbon footprint wyrobu Prace realizowane w ramach projektu mają prowadzić do innowacji produktowej – mowa tutaj o wprowadzeniu zmian w technologii produkcji metodą przyrostową, tak żeby umożliwiała produkcję obiektów wielkogabarytowych z wytrzymałych materiałów na otwartym terenie w odległych miejscach, niezależnie od warunków atmosferycznych na zewnątrz kontenera, Drukowanie przestrzenne FDM, powszechnie znane jako druk 3D to jedna z technologii, która w ostatnich latach przeżywa dynamiczny rozwój i znajduje coraz większe zastosowanie w produkcji.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.