Zwiększenie zdolności produkcyjnej firmy oraz ulepszenie procesu produkcyjnego w zakresie wytwarzania elementów kompozytowych poprzez zakup i wdrożenie innowacyjnego systemu złożonego z centrum obróbkowego pięcio-osiowego, termoformierki próżniowej oraz skanera 3D o wysokiej wydajności.
Firma realizuje założenia Przemysłu 4.0 i dąży do integracji maszyn i systemów oraz wprowadza zmiany w systemach produkcyjnych, mające na celu zwiększenie wydajności wytwarzania oraz wprowadzenie możliwości elastycznych zmian asortymentu. Projekt dotyczy zautomatyzowania procesów produkcyjnych związanych z wytwarzaniem elementów z tworzyw sztucznych, wykorzystywanych w firmie, poprzez zakup i uruchomienie nowoczesnego centrum obróbczego pięcio-osiowego, termoformierki próżniowej oraz wysokowydajnego skanera 3D. Obecnie proces technologiczny wytwarzania elementów z tworzyw sztucznych bazuje na mniej zaawansowanych metodach niezautomatyzowanych, opartych na obróbce ręcznej, które wykorzystywane są głównie w prototypowaniu. Sterowane komputerowo centra obróbcze wykonują modele i matryce z niespotykaną dotąd szybkością oraz jakością. Oferowane przez nie rozwiązania cechują się wysoką dokładnością nawet przy skomplikowanych kształtach detali. Centrum obróbcze używane będzie zarówno do tworzenia modeli, jak i elementów wyrobów w pełnej skali produk-cyjnej. Będzie także wykorzystywane do nadawania ostatecznych kształtów elementów wykonywanych w innych procesach, np. podczas termoformowania. Wdrożenie centrum przy dostępie do informacji, w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca, umożliwiać będzie ekonomiczną produkcję zindywidualizowanych wyrobów i krótkich serii oraz obniżenie kosztów produkcji większych serii. Termoformierka próżniowa umożliwi szybkie i seryjne wykonywanie elementów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych do zabudów pojazdów specjalnych, w tym sanitarnych. Wraz z opisywanym wyżej centrum obróbczym będą stanowić w pełni zautomatyzowany ciąg technologiczny. Skaner 3D uzupełni ciąg technologiczny wytwarzania elementów z tworzyw sztucznych w firmie Wnioskodawcy. Produkcja takich elementów znacznie ulegnie skróceniu dzięki wdrożeniu wysokowydajnego skanera 3D, który umożliwi zbieranie danych wykorzystywanych do tworzenia i obróbki modeli 3D skomplikowanych
Your project description
To add a photo, description, specify a location or attach other materials about the project, you should fill out the form below. After clicking the “send” button, a message will be sent to you e-mail asking for confirmation. You must accept to submit the form. The EU Dot Map Guidelines and consent to the processing of personal data. materials will be sent to the editor of the site, who will publish it on the website after verification test.