Budowa i rozwój infrastruktury badawczej w celu opracowania i wdrożenia do produkcji innowacyjnych ekologicznych biopreparatów z zastosowaniem w rolnictwie.
Zakres projektu obejmuje prace badawczo-rozwojowe w wyniku których na rynek zostaną wdrożone nowe biopreparaty z zastosowaniem w zrównoważonym rolnictwie w krajach UE. Rozwój i wykorzystanie infrastruktury to również wprowadzenie na rynek wielu specjalistycznych usług agronomicznych. Opracowane biopreparaty zostaną sklasyfikowane wg aktualnych norm prawnych i następnie wprowadzone do użytku wg danej klasyfikacji. Opracowane biopreparaty zostaną sklasyfikowane wg poznanych funkcjonalności i zostaną przyporządkowane do katerorii: biopestycydy, bionawozy, bioregulatory. Do tego celu zostanie rozbudowane i wyposażone laboratorium w odpowiednią dedykowaną infrastrukturę umożliwiającą przeprowadzenie wieloetapowych badań i eksperymentów. Innowacyjność opracowanych technologii pozwoli sprostać wyzwaniom nowoczesnego i zrównoważonego rolnictwa a także w dużym stopniu zastąpi rozwiązania konwencjonalne i chemiczne obciążające naturalne środowisko. Infrastruktura laboratoryjna posłuży również do wprowadzenia na rynek wielu innowacyjnych usług w zakresie agrotechnologii i biotechnologii. Doposażenie i rozwój laboratorium pozwoli wprowadzić innowacyjne technologie, procedury badawcze oraz usługi: a) badania mikrobiologiczne invitro i molekularne b) izolacja i zabezpieczenie nowych szczepów mikroorganizmów, tworzenie konsorcjum mikroorganizmów o wielopoziomowym działaniu. c) identyfikacja pożytecznych i patogenicznych mikroorganizmów d) przeprowadzanie badań morfologicznych roślin e) badania w zakresie fizjologii roślin f) usługi i badania analityczne środowiskowe gleby, wody, materii organicznej, ścieków g) badania i opracowywanie formulacji biopreparatów własnych w tym na zlecenie h) usługi analityczne biopreparatów i wsparcie konsultingowe h) usługi w zakresie fitopatologii roślin i wsparcie konsultingowe Główny cel to wyselekcjonowanie niepatogennych mikroorganizmów zdolnych do ochrony, nawożenia i bioregulacji procesów życiowych roślin uprawnych. Na podstawie prac bada
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.