Stworzenie serii narzędzi i opracowanie procesów produkcyjnych, które pozwolą na tworzenie "otwartych" miast (OWC), inspirowanych specyfiką architektury środkowo- i wschodnio-europejskiej oraz mitologią słowiańską na potrzeby gier komputerowych tworzonych na silniku Unreal Engine 5 oraz frameworku Houdini
Przedmiotem i celem projektu jest opracowanie serii innowacyjnych narzędzi i opracowanie procesów produkcyjnych, które pozwolą na tworzenie „otwartych” miast (OWC), inspirowanych specyfiką architektury środkowo- i wschodnio-europejskiej oraz mitologią słowiańską w grach TPP (widok 3-ciej osoby) z gatunku horror, przy wykorzystaniu silnika Unreal Engine 5 (UE5) oraz frameworku Houdini. Dzięki wdrożonym narzędziom Wnioskodawca będzie w stanie uruchomić produkcję nowatorskich i zaawansowanych technologicznie gier typu AA+/AAA z widokiem z trzeciej osoby (TPP) – produkcji powstających przy zaangażowaniu dużych nakładów finansowych, nastawionych na wysoką jakość finalnego produktu i korzystających z najnowocześniejszych technologii. Celem projektu jest również budowa autorskiego świata (w tym warstwa wizualna i podstawy narracji świata) z elementami horroru – co pozwoli na stworzenie nowej marki na rynku gier komputerowych. Dzięki wdrożeniu nowego procesu produkcji firma zyska możliwość wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów na skalę międzynarodową, co otworzy możliwość rozwoju ekspansji na obecnych i nowych rynkach zagranicznych (moduł internacjonalizacja). Oczekiwanym rezultatem projektu będzie zwiększenie dochodów firmy, dzięki oszczędnościom wygenerowanym dzięki zmianie procesu produkcyjnego oraz zyskom ze sprzedaży znacznie ulepszonych produktów (gier typu horror) na rynku krajowym i zagranicznym. Efektem dodatkowym będzie wykorzystanie potencjału innowacyjnego przedsiębiorstwa oraz nawiązanej współpracy z ośrodkiem badawczym do realizacji kolejnych projektów B+R.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.