Przejdź do treści Kontakt Regulamin
UE logo
tytuł projektu

Realizacja prac B+R w celu opracowania innowacyjnego, zdalnego rozwiązania kontrolno-pomiarowego dla m.in. sieci ciepłowniczych, wodociągowych i kanalizacyjnych przez firmę Flow Expert Sp. z o.o.

nazwa beneficjenta
Flow Expert Sp. z o.o.
wartość projektu
3 201 534,00 zł
dofinansowanie z UE
2 179 916,00 zł
Województwo
mazowieckie
Powiat
miński
program
Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki
działanie
1.1. Ścieżka SMART
fundusz
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
perspektywa
2021 - 2027

Przedmiotowy projekt polega na zrealizowaniu prac B+R, które mają na celu opracowanie innowacyjnego rozwiązania, które stanowić będzie zarówno innowację w skali minimum kraju produktową jak i innowacje w procesie biznesowym. FLOW EXPERT realizuje więc MODUŁ B+R. Opracowana w wyniku projektu innowacja zrewolucjonizuje i zoptymalizuje sieci m.in. ciepłownicze, wodociągowe oraz kanalizacyjne. Projekt zapoczątkuje transformacje całej branży związanej z aparaturą kontrolno-pomiarową, a także stworzy szanse na powstanie nowego rynku. Projekt ma pozytywne znaczenie dla jakości życia społeczeństwa. Innowacja opracowana w ramach prac B+R pozwoli m.in. na szybsze reagowanie na awarie, odczyty w czasie rzeczywistym, zmieni proces obsługi całej diagnostyki. W ramach projektu przewidziano następujące zadania w zakresie B+R: 1. Badania przemysłowe polegające na potwierdzeniu analitycznym i eksperymentalnym krytycznych funkcji i koncepcji technologii – opracowanie innowacyjnej struktury modułu MODBUS RTU 2. Weryfikacja komponentów technologii i opracownaie podsystemów w warunkach laboratoryjnych, opracownaie niezbędnych funkcjonalności przy jednoczesnej aktywacji parametrów do bazy danych 3. Symulacja zaburzeń na stanowisku badawczym 4. Instalacja modułów poprzez dokonanie demonstracji modelu technologii w warunkach zbliżonych do rzeczywistych 5. Badania danych diagnostycznych, zademonstrowanie że rozwijana technologia jest możliwa do zastosowania w warunkach operacyjnych 6. Prototyp Projekt obejmuje badania przemysłowe oraz prace rozwojowe. Innowacja planowana do opracowania w niniejszym module B+R będzie stanowiła innowacje na skale co najmniej Polski. Dzięki realizacji prac B+R w niniejszym projekcie firma FLOW EXPERT będzie mogła zyskać pozycję lidera w swojej branży. Tym samym realizacja niniejszego projektu przyczyni się do osiągnięcia celów działania, którym jest m.in. rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych przedsiębiorstw.

Twój opis projektu

MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.

Dodaj zdjęcia project photos
Dodaj film lub prezentację project films
Opis projektu
Description of the project

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Serwisu internetowego Mapa Dotacji UE i akceptuję jego postanowienia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, wpisanych w formularzu kontaktowym, w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) (RODO), informuję, że:

1. administratorem danych osobowych przetwarzanych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, z siedzibą pod adresem: ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa, jest Minister Funduszy i Polityki Regionalnej;

2. dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość, na podstawie przepisów art. 6 ust. 1 lit. a) RODO;

3. dane osobowe mogą być udostępniane innym organom uprawnionym na podstawie stosownych przepisów do uzyskania danych;

4. w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje prawo: – żądania dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania, – wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, – cofnięcia zgody na przetwarzanie w dowolnym momencie, – wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych;

5. dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu przetwarzaniu, w celu podejmowania decyzji, w tym profilowaniu;

6. dane kontaktowe do Inspektora ochrony danych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej: Inspektor Ochrony Danych, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, adres ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa, adres e-mail: IOD@miir.gov.pl.