„Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez zatrudnienia realizowana przez PUP Strzelce Opolskie (I)"
Od 07.06.2023 do 31.12.2023 Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Opolskich realizował projekt „Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez zatrudnienia realizowana przez PUP Strzelce Opolskie (I)” w ramach Działania 5.1 Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez zatrudnienia realizowana przez PUP w ramach Osi priorytetowej 5 Fundusze Europejskie wspierające opolski rynek pracy i edukację FEO 2021-2027, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Celem projektu było zwiększenie możliwości zatrudnienia osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy.
Z udziału w projekcie skorzystało 154 uczestników z tego:
- 71kobiet i 83 mężczyzn,
- 29 kobiet i 23 mężczyzn – osoby w wieku 18-29 lat,
- 3 kobiety i 7 mężczyzn – osoby z niepełnosprawnościami,
- 4 kobiety i 10 mężczyzn – osoby w wieku 50 lat i więcej,
- 4 mężczyzn – osoby w wieku 55+,
- 10 kobiet i 7 mężczyzn – osoby długotrwale bezrobotne,
- 52 kobiety i 78 mężczyzn – osoby o niskich kwalifikacjach
którym do powrotu na rynek pracy niezbędne były formy pomocy przewidziane do realizacji w ramach Działania 5.11 FEO 2021-2027.
W RAMACH PROJEKTU ZREALIZOWANO WSPARCIE W POSTACI NASTĘPUJĄCYCH ZADAŃ:
- Pośrednictwo i/lub poradnictwo którym objęto 154 osoby.
- Staże od 3 do 6 miesięcy którymi objęto 48 osób.
- Szkolenia indywidualne¬ i grupowe którymi objęto 30 osób.
- Prace interwencyjne dla 6 osób.
- Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej dla 39 osób.
- Doposażenie i/lub wyposażenie stanowiska pracy dla 31 osób.
Dla każdego z uczestników przedstawienie konkretnej oferty aktywizacji zawodowej zostało poprzedzone identyfikacją potrzeb danego uczestnika projektu, w tym m.in. poprzez diagnozowanie potrzeb szkoleniowych lub walidacyjnych (potwierdzanie nabytych wcześniej kwalifikacji i kompetencji), możliwością doskonalenia zawodowego oraz opracowaniem lub aktualizacją dla każdego uczestnika projektu Indywidualnego Planu Działania, o którym mowa w art. 34a ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Działania skierowane w projekcie do osób w wieku 18–29 lat były zgodne z Planem Gwarancji dla młodzieży w Polsce. Ponadto, udział osób w wieku 18-29 lat każdorazowo został poprzedzony oceną umiejętności cyfrowych oraz – w razie potrzeby – uzupełnieniem poziomu kompetencji.
Dodatkowe informacje na temat zrealizowanego projektu można uzyskać u Specjalisty ds. programów: Izabela Koziol, pokój nr 3, tel: 77 462 18 62.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.