Wsparcie Instytucji Kluczowej w obszarze cyfryzacji w przygotowaniu i przeprowadzeniu cyklu szkoleń w zakresie Architektury Informacyjnej Państwa
Architektura Informacyjna Państwa (AIP) to formalny opis sposobu zorganizowania systemów teleinformatycznych i zasobów informacyjnych państwa oraz metoda zarządzania ich rozwojem. Niezbędnym elementem skutecznego wdrożenia AIP w działaniach administracji publicznej, prowadzącym do wsparcia cyfrowej transformacji, efektywności realizacji usług oraz synergii podejmowanych działań są szkolenia i warsztaty tematyczne. Przekazanie w sposób metodyczny poprzez szkolenia, ćwiczenia i warsztaty, kompleksowej wiedzy, doświadczeń, wytycznych, standardów, elementów wizji oraz praktyczna weryfikacja zdobytych umiejętności przez uczestników, to kluczowy krok w implementacji podejścia architektonicznego i interoperacyjności w urzędach administracji publicznej. Wspomogą one też praktyczne zastosowanie wiedzy nt. zasobów informacyjnych AIP do definiowania i optymalizacji przedsięwzięć w administracji, oraz oceny ich celowości i wykonalności. Dobór uczestników szkoleń spośród kadry zarządzającej, osób merytorycznych oraz przedstawicieli IT każdej uczestniczącej instytucji gwarantuje skuteczne wdrożenie AIP i wypełnia założenia leżące u podstaw prac nad AIP. Realizacja ww. szkoleń jest kluczowa i niezbędna dla dalszego rozwoju, podnoszenia jakości zasobu informacyjnego i utrzymania AIP oraz wpisuje się w wykonywanie przez Departament Projektów i Strategii regulaminowych zadań związanych z całokształtem obowiązków związanych z rozwojem i utrzymaniem AIP, co uzasadnia ich potrzebę i celowość. Rezultatem działania będzie podniesienie praktycznej wiedzy w jednostkach administracji publicznej na temat zasobów Architektury Informacyjnej Państwa i możliwości jej wykorzystania w praktyce. Przeprowadzenie programu szkoleniowego dla administracji publicznej umożliwi podniesienie sprawności działania administracji publicznej, a w szczególności stworzy warunki do skuteczniejszego i sprawniejszego aplikowania i wykorzystania środków FE w perspektywie 2021-27 przez jednostki administracji.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.