Platforma Edge Realities 2.0 - platforma do wyświetlania treści w rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augmented Reality, AR) wykorzystująca nowoczesną infrastrukturę Edge Computing do wykonywania skomplikowanych obliczeń na obrzeżach sieci, funkcjonująca na okularach typu Smart Glass i w środowisku przeglądarki internetowej.
SA.41471(2015/X) Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014)W 1000 realities wierzymy w nieograniczone możliwości rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augmented Reality, AR). Naszym celem jest popularyzacja technologii AR. Będzie to możliwe dzięki zniesieniu barier związanych z ograniczeniami dostępnego oprogramowania, urządzeniami końcowymi wykorzystywanymi do doświadczania AR i infrastrukturą sieciową. W rezultacie projektu powstanie prototyp innowacyjnej platformy Edge Realities 2.0 pozwalający na tworzenie treści AR w sposób zautomatyzowany, bez posiadania wiedzy z zakresu zaawansowanej algorytmiki. Nasz klient będzie mógł zalogować się do platformy i za pomocą urządzenie wyposażonego w kamerę rozpocząć mapowanie swojego pomieszczenia oraz dodawanie kontekstowych warstw informacji (np. parametry danych dot. silnika). Kluczowym założeniem, odróżniającym nasz produkt od rozwiązań konkurencyjnych, jest przeniesienie skomplikowanych obliczeń na zdalny serwer. Platforma będzie wykorzystywała infrastrukturę Edge Computing, dzięki czemu będzie kompatybilna zarówno z lekkimi, niedrogimi okularami do rozszerzonej rzeczywistości, jak również smartfonami starszych generacji. Platforma będzie pierwszym rozwiązaniem na świecie, które pozwoli na mapowanie powierzchni niemal dowolnej wielkości bez ograniczeń dotyczących urządzeń końcowych. Podstawą prac w projekcie jest wysoce skalowalny algorytm SLAM, stworzony przez nasz zespół, w ramach programu prototypowania hub:raum (akcelerator Deutsche Telekom). W ramach projektu planujemy stworzyć znacząco ulepszony produkt przez: -stworzenie rozwiązania do prezentowania złożonych modeli 3D, -poprawę niezawodności algorytmu, -poprawę skalowalności algorytmu, -optymalizację przesyłania danych w ramach algorytmu.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.