Półautomatyczne narzędzie wspierające tworzenie aplikacji na urządzenia z ekranami typu e-ink z bezpiecznym systemem dystybucji tych aplikacji
Przedmiotem projektu są prace badawczo-rozwojowe w zakresie informatyki zmierzające do opracowania: 1. innowacyjnego, zaawansowanego pakietu gotowych komponentów, narzędzi i bibliotek, który będzie dostosowany do urządzeń mobilnych z ekranami e-ink (EPD – Electronic Paper Display) oraz 2. zintegrowanej z ww. systemem, platformy dystrybucyjnej na system Android. Przeznaczeniem projektowanego rozwiązania będzie konwersja istniejących aplikacji mobilnych z urządzeń z ekranami LCD/OLED na urządzenia z ekranem EPD oraz tworzenie nowych aplikacji. Wyzwanie technologiczne wynika wprost z specyfikacji technicznej ekranów e-ink, ich producenci nie są w stanie zniwelować istniejących wad (w tym niskiej szybkości odświeżania) poprzez samo ulepszenie urządzeń. Prace podzielono na: Etap I – badania związane z opracowaniem nowych interakcji z aplikacjami za pomocą badań z obszaru HCI (human-computer interaction). Głównym problemem badawczym jest stworzenie alternatywy popularnych na ekranach LCD/OLED interakcji, m.in. takich jak „scrolling”, „pinch zoom”, „drag&drop” czy „swipe”. Testy obejmą m.in. rejestrację biofeedbacku w celu zminimalizowania obciążenia kognitywnego użytkownika. Etap II – prace rozwojowe dotyczące MMD, które skupią się głównie na opracowaniu najbardziej efektywnej metody konwersji pomiędzy ekosystemami LCD/OLED i e-ink . Zestaw narzędzi powinien zapewniać kompatybilność z możliwie najszerszym spektrum urządzeń z ekranami EPD. Etap III – prace rozwojowe dotyczące bezpieczeństwa aplikacji i ich dystrybucji na urządzenia końcowe, przeznaczone dla użytkowników i deweloperów. Szczególnie ważnym będzie zapewnienie najwyższego stopnia bezpieczeństwa użytkownika m.in. przed kradzieżą danych. Rezultatem projektu będą zatem kompatybilne ze sobą: pakiet komponentów i narzędzi wspierających tworzenie i konwersję aplikacji mobilnych pn.: Mudita Mindful Design (MMD) oraz platforma dystrybucyjna z zaimplementowanymi mechanizmami bezpieczeństwa.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.