Efektywne kształcenie specjalistów dla branż kluczowych.
Projekt „Efektywne kształcenie specjalistów dla branż kluczowych” nr FERS.01.05-IP.08-0043/23 jest realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027.
Okres realizacji projektu: 01.01.2024 r. – 28.02.2029 r.
Celem projektu jest zwiększenie oraz dopasowanie kompetencji 345 studentów UPL do oczekiwań pracodawców branż kluczowych tj. energetyka odnawialna, transport oraz rolnictwo i przemysł spożywczy poprzez zmodyfikowanie programów kształcenia zgodnie z potrzebami rynku, zwiększenie kwalifikacji i kompetencji 34 osób z kadry dydaktycznej kształcącej studentów, a także realizację dodatkowych elementów kształcenia praktycznego podnoszących kompetencje studentów.
Projekt skierowany jest do dwóch grup docelowych:
- studentów rozpoczynających studia na UPL w trzech naborach tj.: 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027 na kierunkach: Technologia żywności i żywienie człowieka (branża rolnictwo i przemysł spożywczy), Transport i logistyka (branża transport) oraz Ekoenergetyka (branża energetyka odnawialna).
- kadry uczelni zaangażowanej w realizację procesu kształcenia na trzech ww. kierunkach.
Najważniejsze zadania w ramach projektu obejmą:
1) Modyfikacje programów kształcenia we współpracy z pracodawcami na trzech kierunkach: Technologia żywności i żywienie człowieka, Transport i logistyka oraz Ekoenergetyka;
2) Podniesienie kompetencji kadry zaangażowanej w dydaktykę na kierunkach: Technologia żywności i żywienie człowieka, Transport i logistyka oraz Ekoenergetyka poprzez szkolenia i kursy oraz wizyty studyjne;
3) Podniesienie kompetencji/kwalifikacji studentów na kierunkach: Technologia żywności i żywienie człowieka, Transport i logistyka oraz Ekoenergetyka poprzez szkolenia i kursy, staże, zajęcia praktyczne, wizyty studyjne oraz panele z pracodawcami;
4) Działania zmierzające do ograniczenia zjawiska przedwczesnego kończenia nauki na kierunkach: Technologia żywności i żywienie człowieka, Transport i logistyka oraz Ekoenergetyka poprzez świadomą rekrutację oraz zajęcia wyrównawcze dla studentów.
Projekt jest realizowany w partnerstwie z ORLEN S.A.
KONTAKT
DZIAŁ NAUKI – BIURO PROJEKTÓW I FUNDUSZY
Katarzyna Karwat – tel. 81 445 66 78, e-mail katarzyna.karwat@up.lublin.pl
Eliza Samborska – tel. 81 445 69 70, e-mail eliza.samborska@up.lublin.pl
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.