Wsparcie Polskiego Towarzystwa Gospodarczego i organizacji w nim zrzeszonych w zakresie stanowienia oraz monitorowania prawa i polityk publicznych.
Celem projektu jest wzmocnienie potencjału instytucjonalnego i eksperckiego Polskiego Towarzystwa Gospodarczego oraz 16 organizacji członkowskich zrzeszonych w jego strukturach poprzez objęcie wsparciem 210 (40% K i 60% M) ich przedstawicieli i podniesienie kompetencji u min. 200 (40% K) UP w zakresie niezbędnym do uczestniczenia w procesach stanowienia oraz monitorowania prawa w obszarze zatrudnienia i umiejętności poprzez wsparcie szkoleniowo-doradcze, eksperckie i konsultacyjne, analityczne i prognostyczne zjawisk oddziałujących na rynek pracy oraz wzmocnienie dialogu społecznego w zakresie polityk publicznych poprzez spotkania i debaty w okresie 01.06.2024 – 31.05.2026 r. Grupę docelową stanowią partnerzy społeczni i ich przedstawiciele tj. związek pracodawców- Polskie Towarzystwo Gospodarcze będący reprezentatywną organizacją pracodawców w rozumieniu art.24 ust.2-4 ustawy z 24.07.2015 o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego i 18 ich przedstawicieli (40 % K) oraz 16 organizacji członkowskich zrzeszonych w strukturach związku i ich 192 (40% K) przedstawicieli, którzy podniosą kompetencje niezbędne w zakresie stanowienia i monitorowania prawa w zakresie zatrudnienia i umiejętności. Wsparcie w ramach projektu obejmie: 1. Wsparcie szkoleniowe i doradcze, obejmujące szkolenia dla 18 przedstawicieli związku PTG w zakresie budowania komunikacji i dialogu społecznego oraz szkolenia dla 210 (40% K) przedstawicieli partnerów społecznych organizacji PTG i członkowskich w zakresie zasad stanowienia prawa i monitorowania procesu legislacyjnego, warsztaty w zakresie zarządzania projektami w organizacji i wykorzystania narzędzi konsultacyjnych online oraz doradztwo w zakresie podniesienia umiejętności analitycznych w zakresie sporządzania opinii prawnych. 2. Wsparcie eksperckie i konsultacyjne partnerów społecznych w obszarze wykonywania analiz projektów aktów prawnych i rozwiązań polityki związanej z prawem pracy i zatrudnieniem z wykorzys
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.