Prace badawczo-rozwojowe mające na celu stworzenie zasadniczo ulepszonego mobilnego rozwiązania aplikacyjnego służącego do automatycznego wyważania statków powietrznych
Numer referencyjny programu pomocowego: SA.58757(2020/X). Przeznaczenie_pomocy_publicznej: art. 25 rozporządzenia KE nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w stosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014). Celem projektu jest stworzenie zasadniczo ulepszonego mobilnego rozwiązania w strukturze aplikacyjnej służącego do automatycznego wyważania statków powietrznych. Wypracowane w projekcie rozwiązanie zostanie wzbogacone o nowe funkcjonaln. nowe trendy w obszarze UX oraz elementy sztucznej inteligencji. Dzięki wdrożeniu przedmiot. rozwiąz. dotychczasowy proces polegający głów. na pracy ludzkiej o charakterze manualnym (wymiana dokumentacji pomiędzy poszczególnymi uczestnikami procesu wyważania samolotu) ulegnie pełnej automatyzacji. Kolejną funkcjonalnością prezentowanego rozwiązania ma być nie tylko wyważenie statku powietrz. zgodnie z wymaganiami techn. ujętymi w certyfikacie typu statku powietrzn. i wymogami operacyjnymi operatora lotniczego, ale przede wszystkim wyważenie statku powietrznego w sposób optymalny, tj. tak by samolot w locie zużył jak najmniej paliwa, które jest głównym kosztem w lotnictwie, a którego redukcja zużycia jest zwykle jednym z głównych założeń biznesowych każdego z operatorów. Funkcjonalność wpływa również w sposób znaczący na okoliczność redukcji uwalniania CO2 do atmosfery poprzez optymaliz. spalania ilości paliwa przez statki powietrzne w trakcie wykonywanych przez nie lotów. Projekt zostanie zrealizowany w 3 etapach obejmujących badania przemysłowe (etapy 1 i 2) oraz prace rozwojowe (etap 3).
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.