Zielona przyszłość dla Śląska
Okres realizacji projektu: 1.01.2024 r. – 31.12.2026 r.
Celem projektu jest wzrost umiejętności/kompetencji lub zmiana/nabycie nowych kwalifikacji, umożliwiających rozwój w kierunku umiejętności zawodowych, cyfrowych, niezbędnych do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki, przez minimum 391 osób (235 kobiet, 156 mężczyzn) z grupy 1301 osób (781 kobiet, 520 mężczyzn). W ramach projektu min. 20% UP uzyska kwalifikacje, a 10% uzyska kompetencje.
Z projektu mogą skorzystać osoby dorosłe, mieszkające lub pracujące na terenie subregionu centralnego województwa śląskiego w jednym z podregionów górniczych tj. bytomskim, katowickim, gliwickim, sosnowieckim, tyskim.
W ramach projektu uczestnik może wnioskować o uzyskanie 95% dofinansowania na usługi rozwojowe związane z zieloną gospodarką tj. szkolenia, walidacja, certyfikacja lub studia podyplomowe. Wkład własny wynosi 5%. Maksymalny limit dofinansowania usługi rozwojowej takiej jak szkolenie, walidacja lub certyfikacja wynosi 5 000 zł na osobę, a w przypadku studiów podyplomowych 10 000 zł na osobę.
Usługi te będą realizowane w ramach formuły operatorskiej przy użyciu Podmiotowego Systemu Finansowania (PSF) i za pośrednictwem usług oferowanych przez Bazę Usług Rozwojowych (BUR).
Projekt wspiera osoby w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, w tym osoby doświadczające ubóstwa, wykluczenia społecznego lub dyskryminacji w wielu wymiarach lub zagrożone takimi zjawiskami. W kontekście projektu z niniejszego działania osobą w trudnej sytuacji jest każda osoba, która napotyka na bariery dostępu do nabywania lub podnoszenia umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji zawodowych.
Do grupy osób w niekorzystnej sytuacji należą w szczególności osoby:
- w kryzysie bezdomności lub dotknięte wykluczeniem z dostępu do mieszkań;
- należące do mniejszości, w tym społeczności marginalizowanych;
- pracujące w górnictwie lub branży okołogórniczej (w tym osoby, które opuściły którąś z tych branż nie wcześnie niż 1 stycznia 2021 r.);
- z niepełnosprawnością;
- z wykształceniem co najwyżej ponadgimnazjalnym (poziom 3 klasyfikacji ISCED);
- bezrobotne;
- w wieku co najmniej 55 lat.
O dofinansowanie usług rozwojowych można ubiegać się w Biurze Obsługi Klienta (BOK): LG Project Łukasz Dobiczek, które znajduje się w Katowicach ul. Mariacka 1/22.
Your project description
To add a photo, description, specify a location or attach other materials about the project, you should fill out the form below. After clicking the “send” button, a message will be sent to you e-mail asking for confirmation. You must accept to submit the form. The EU Dot Map Guidelines and consent to the processing of personal data. materials will be sent to the editor of the site, who will publish it on the website after verification test.