Prowadzenie działań wśród społeczności lokalnej – warsztaty, konsultacje, spotkania i inne działania, celem opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb” , związanej z wdrażaniem Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność.
Celem projektu jest opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb”, obejmującego działalnością społeczność 9 gmin województwa wielkopolskiego. W ramach zadania zostaną przeprowadzone działania konsultacyjne wraz z warsztatami, spotkaniami i innymi działaniami wśród lokalnej społeczności, zmierzające do przygotowania strategii, w oparciu o którą stowarzyszenie zamierza realizować zadania związane z wdrażaniem Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność, zmierzającego do realizacji celów wskazanych w Programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa na lata 2021-2027. Priorytet 3. Sprzyjanie zrównoważonej niebieskiej gospodarce na obszarach przybrzeżnych, wyspiarskich i śródlądowych oraz wspieranie rozwoju społeczności rybackich i sektora akwakultury. Wypracowane rezultaty, cele i działania zostaną ujęte w lokalnej strategii rozwoju. Zaplanowano otwarte spotkania konsultacyjne dla wszystkich grup społecznych: przedstawicieli sektora rybackiego, przedsiębiorców, mieszkańców, organizacji pozarządowych oraz sektora publicznego. Planuje się wstępnie ok. 11 spotkań, po 1 w każdej gminie – wspólnie dla wszystkich sektorów, spotkanie z całym sektorem rybackim oraz spotkanie z sektorem publicznym, które przeprowadzone zostaną przez konsultantów zewnętrznych, na wynagrodzenie których przewidziano wynagrodzenie. Ponadto założono udział pracowników w opracowaniu LSR, zatrudnionych w biurze, z wynagrodzeniem w części dotyczącej opracowania LSR, w tym koszty delegacji na ww. spotkania organizowane w gminach. Ogłoszenia o spotkaniach konsultacyjnych, warsztatach oraz ankiety zostaną zamieszczone na stronie internetowej stowarzyszenia oraz w mediach społecznościowych i mediach lokalnych, np. radio, lokalne portale. Lokalna strategia rozwoju dotyczy 9 gmin: Kiszkowo, Skoki, Rogoźno, Oborniki, Margonin, Szamocin, Wyrzysk, Wągrowiec (wiejska), Gołańcz. Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału osobiście będą miały możliwość zapoznania się z materiał
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.