Transformacja firmy ARDEN w kierunku Przemysłu 4.0 w obszarze robotyzacji i automatyzacji realizowanych procesów produkcyjnych w zakresie cięcia i obróbki profili PCV oraz aluminiowych.
Projekt dotyczy wdrożenia wybranych obszarów działań w zakresie cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji związanych z transformacją przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0. Wybrane obszary działań są wynikiem opracowanej mapy drogowej i wynikają z zawartych w niej rekomendacji. W ramach mapy drogowej opracowanej dla przedsiębiorstwa ARDEN przeprowadzono diagnozę dojrzałości cyfrowej wg metody ADMA Scan. Zgodnie z ww. metodą, przedsiębiorstwo powinno skoncentrować swoje działania rozwojowe w pierwszej kolejności na tych obszarach, w których poziom dojrzałości jest najniższy. Planowana inwestycja ukierunkowana jest na rozpoczęcie transformacji i tym samym zwiększenie zastosowania technologii Przemysłu 4.0 w obszarach, które zostały wskazane w mapie drogowej i planie transformacji jako najbardziej krytyczne. Wskazane obszary to: 1. Zaawansowane Technologie Produkcyjne, rekomendowane działania: – zakup centrum obróbczego aluminium – zakup piły dwugłowicowej, – zakup odciąg wiórów aluminiowych – zakup robota do PCV 2. Fabryka cyfrowa, rekomendowane działania: Na początkowym etapie transformacji wdrożenie oprogramowania typu Unilink do generowania plików i przewodników produkcyjnych oraz zarządzania procesem wytwarzania z poziomu kierownika produkcji jest niezbędnym elementem w całym procesie. System jest elementem planowanego do zakupu centrum obróbczego. Zakres rzeczowy projektu obejmuje zakup maszyny z obszaru robotyki przemysłowej w celu automatyzacji procesu cięcia oraz obróbki profili aluminiowych oraz PCV, które aktualnie są jednym z wąskich gardeł procesu produkcyjnego. W związku z brakiem zaawansowanych rozwiązań w tym obszarze pracownicy nie są w stanie trzymać się ustandaryzowanych procesów w zakresie wydajności, czasu realizacji zadań, odpowiedniej powtarzalności oraz jakości. W efekcie proces ten: – wymaga zaangażowania 5 pracowników: m.in. ręczne przenoszenie półproduktów, obsługa 5 maszyn produkcyjnych, – wymaga manualnej obsługi maszyn w związku z c
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.