Ergonomiczne miejsca pracy sposobem na eliminację czynników zagrażających zdrowiu pracowników Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o.
Przedmiotem projektu jest poprawa ergonomii pracy pracowników Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o. poprzez zakup odpowiedniego wyposażenia stanowisk pracy, przeprowadzenie kampanii informacyjno-edukacyjnej oraz wdrożenie działań na rzecz ochrony narządu ruchu. Projekt będzie realizowany w terminie od 01.06.2024 do 30.04.2026 i obejmie 200 pracowników Wnioskodawcy (K-175, M-25). Wnioskodawca zatrudnia ok. 400 os. Projektem zostanie objęta połowa personelu. Pr. dotyczy wszystkich grup zawodowych u Wnioskodawcy. Celem głównym projektu jest poprawa ergonomii pracy 200 pracowników Wnioskodawcy poprzez eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu w miejscu pracy, tj. poprzez zastosowanie ergonomii korekcyjnej 131 stanowisk pracy, wdrożenie działań informacyjno-edukacyjnych oraz udział pracowników w turnusach rehabilitacyjnych w okresie 01.06.2024-30.04.2026. Głównym problem z jakim borykają się pracownicy Wnioskodawcy to stanowiska pracy powodujące nadmierne obciążenia ukł. kostno-stawowego i mięśniowego, a co za tym idzie bóle układu kostno-stawowego oraz mięśniowego, a także problemy narządu wzroku co ma przełożenie na zwiększoną chorobowość i absencję w pracy. Grupę docelową stanowi 200 pracowników Wnioskodawcy, których stanowiska jak to wynika z przeprowadzonej analizy występowania czynników ryzyka w miejscu pracy są nieergonomiczne i powodują zagrożenie dla ich zdrowia. W projekcie przewidziano następujące działania: 1. Poprawę ergonomii pracy, poprzez zakup odpowiedniego wyposażenia st. pracy. 2. Działania informacyjno-edukacyjne, podnoszące świadomość nt. znaczenia ergonomii pracy. 3. Działania na rzecz ochrony narządu ruchu tj. rehabilitację schorzeń ukł. kostno-stawowego oraz mięśniowego. Zad. 1 jest ściśle powiązane z problemem jakim są nieergonomiczne stanowiska pracy. Dzięki zakupowi odpowiedniego wyposażenia st. pracy nastąpi poprawa ergonomii pracy oraz maksymalnie zostanie zlikwidowane zagrożenie przeciążenie ukł. kostno-stawowego oraz mięśniowego
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.