Utworzenie i utrzymanie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz zwiększenie oferty edukacyjnej Gminnego Przedszkola w Wierzbinku "Żabka"
Projekt realizowany będzie w Gminnym Przedszkolu w Wierzbinku „Żabka” w ramach 2 zadań: 1) Uruchomienie i utrzymanie 25 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w Gminnym Przedszkolu w Wierzbinku „Żabka” – zadanie realizowane w okresie 01.09.2024-31.01.2027. W ramach zadania poniesione zostaną koszty wynagrodzeń nauczycieli i personelu zatrudnionego w OWP do obsługi nowego oddziału przedszkolnego (zajęcia realizowane będą w okresie 01.02.2025-31.01.2027), a także koszty zakupu mebli i niezbędnego wyposażenia dla oddziału (wyposażenie sali, kuchni i łazienki, sprzęt TIK, zabawki, pomoce dydaktyczne, wyprawka dla dzieci). Nowe miejsca wychowania przedszkolnego utworzone zostaną dla dzieci 3- i 4-letnich z terenu Gminy Wierzbinek. Aktualnie Przedszkole dysponuje 4 oddziałami (dla 100 dzieci), zlokalizowanymi w budynku oddanym w 2018 roku. Nowy oddział przedszkolny oraz dodatkowo 2 oddziały żłobkowe mieścić się będą w dobudowanej części (budowa finansowana z Rządowego Programu Polski Ład – „Przebudowa oraz rozbudowa Gminnego Przedszkola w Wierzbinku Żabka o nowe oddziały przedszkolne i żłobka”, przewidywany termin zakończenia – wrzesień 2024). W związku z koniecznością wyposażenia nowego budynku, zajęcia dla dzieci prowadzone będą od 01.02.2025. Planowane zakupy wyposażenia sali, łazienki i kuchni są związane ze zwiększoną liczbą oddziałów. Dotychczas posiadana przez Przedszkole wyposażenie pozwala na zapewnienie funkcjonowania 4 oddziałów – aby zapewnić funkcjonowanie nowego oddziału konieczny jest zakup dodatkowych mebli, zabawek, pomocy dydaktycznych i urządzeń. Ponadto konieczny jest zakup bardziej wydajnego sprzętu umożliwiającego sprawne przygotowanie posiłków dla zwiększonej liczby dzieci (pieca konwekcyjno-parowego). Zakupiony w projekcie sprzęt TIK (np. magiczny dywan) pozwoli na wprowadzenie nowej jakości do realizowanych zajęć, a co za tym idzie przyczyni się do podniesienia ich jakości. 2) Zajęcia dodatkowe, zajęcia kompensacyjne i wyrównujące szanse dzieci
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.