Wdrożenie wyników własnych prac B+R celem rozpoczęcia produkcji całorocznych domów na wodzie, tzn. "houseboat'ów", charakteryzujących się energooszczędnością oraz spełniających najwyższe wymagania funkcjonalne.
Celem projektu jest wdrożenie wyników prac własnych b+r poprzez zbudowanie modułowego i autonomicznego (autonomia bytowa) domu na wodzie, charakteryzującego się w szczególności energooszczędnością oraz spełniają najwyższe wymagania funkcjonalne (możliwość zdalnego zarządzania i nadzoru). Autonomiczność konstrukcji rozumiana jest niezależność domu od zewnętrznych przyłączy (zasilanie elektryczne, jak i wodno-kanalizacyjne). W autorskiej konstrukcji domu na wodzie zastosowano liczne innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe, w tym m.in. drewniane ściany konstrukcyjne wzmocnione lekkimi materiałami izolującymi, czy nowatorskie systemy ogrzewania z wykorzystaniem pompy ciepła i udziałem energii słonecznej. Opracowany przez firmę model domu na wodzie jest również bardzo bezpieczny. W odróżnieniu od typowych jachtów czy łodzi posiada siatkobetonową konstrukcję pływaków, która jest niezwykle trwała i wytrzyma zderzenie nawet z lodową krą. Dzięki temu dom na wodzie skonstruowany przez wnioskodawcę można użytkować w czasie zimy. Nie wymaga także pracochłonnych i kosztownych prac konserwacyjnych. W ramach projektu zakłada się zakup zestawu urządzeń, maszyn oraz oprogramowania projektowego, które będą niezbędne do rozpoczęcia produkcji domów na wodzie w skali kilkunastu sztuk rocznie. Całość zaplanowanych do poniesienia nakładów została oszacowana na podstawie analizy opłacalności biznesowej inwestycji i zgodnie z zasadą racjonalności i oszczędności wydatków. Dzięki realizacji projektu wnioskodawca rozpocznie sprzedaż nowego produktu w swojej ofercie, a także zwiększy zatrudnienie w regionie o 2 nowe etaty.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.