Opracowanie urządzenia dla pasiek towarowych do przetwarzania wielorakich produktów pszczelich, o pojemności roboczej zbiornika nie mniejszej niż 110 litrów, z optymalizacją procesu dehydratacji miodu w zakresie prędkości obrotowej mieszadeł, natężenia przepływu, temperatury i wilgotności powietrza oraz temperatury miodu.
Przedmiotowy projekt obejmuje opracowanie innowacyjnego urządzenia dla pasiek towarowych do przetwarzania wielorakich produktów pszczelich, o pojemności roboczej zbiornika 110 litrów, poprzez zakup/zlecenie usługi badawczo-rozwojowej uprawnionej firmie zewnętrznej. Wieloletnia działalność Wnioskodawcy na rynku pszczelarskim i stała analiza trendów wykazała potrzebę opracowania urządzenia wielofunkcyjnego o pojemności 110l, skierowanego do średnich i większych pasiek towarowych. Możliwość realizowania siedmiu funkcji, w tym osuszacza do miodu, kremownicy do miodu oraz suszarki do pyłku, odstojnika, mieszadła miodu, znacząco wyróżnia produkt i stanowi innowację produktową co najmniej w skali Polski. Zakup jednego urządzenia wielofunkcyjnego ma wiele wymiernych korzyści: ogranicza koszty związane z zakupem kilku kosztowych, jednozadaniowych urządzeń potrzebnych do produkcji i przetwarzania produktów pszczelich, urządzenie zajmie mniej miejsca w pracowni niż kilka urządzeń spełniających łącznie te same funkcje, kompaktowość urządzenia pozwala na jego łatwy transport i prowadzenie prac np. bezpośrednio w pasiece. Projekt realizowany będzie w okresie lipiec 2024 – luty 2025. Zakres projektu obejmuje 2 zadania – prace związane z opracowaniem nowego urządzenia oraz badania EMC przed wdrożeniem na rynek. Istotnym elementem zleconych prac badawczo-rozwojowych jest opracowanie dedykowanego modułu osuszacza powietrza o zwiększonej wydajności i umożliwiającego poprawną pracę z produktami pszczelimi. Moduł osuszacza stanowi kluczową część urządzenia przy pracy z funkcją dehydratacji. Wnioskodawca posiada zasoby techniczne oraz znaczną wiedzę z zakresu urządzeń związanych z pszczelarstwem, techniki pozyskiwania, przetwarzania i przechowywania miodu. Dzięki temu jest w stanie samodzielnie wdrożyć rezultaty usługi.
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.