Opracowanie technologii produkcji drewnianych paneli ściennych wykonanych w krzywych trzeciego stopnia o najwyższej dla wyrobów drewnianych klasie reakcji na ogień B-s1, d0.
Przedmiotem projektu jest jest przeprowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych w firmie FORM AT WOOD Sp. z o.o. w celu wprowadzenia na rynek technologii produkcji drewnianych paneli ściennych wykonanych w krzywych trzeciego stopnia o najwyższej dla wyrobów drewnianych klasie reakcji na ogień B-s1, d0. Projekt realizowany będzie w okresie od 01.09.2024 do 31.05.2026. Zaplanowane w ramach projektu działania ukierunkowane będą na realizację planów dotyczących prac B+R przedsiębiorstwa i wpłyną na rozwój inteligentnej specjalizacji regionalnej, określonej w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Opolskiego 2030. Projekt zakłada realizację dwóch etapów: I – Badania przemysłowe, II – Prace rozwojowe. Na etapie I zakłada się rozwiązanie następujących problemów technologicznych: 1. Dobór odpowiednich komponentów do zastosowania w warstwie spodniej kompozytu mogących nadać i zachować parametry ogniochronne klasy B-s1, d0 oraz odpowiednie parametry wytrzymałościowe, 2. Analiza i dobór odpowiednich spoin klejowych lub połączeń barierowych do zastosowania pomiędzy warstwą nośną, a warstwą licową stanowiącą warstwę dekoracyjną (deska dębowa, jesionowa lub orzech amerykański) o cechach ogniochronnych klasy B-s1, d0, 3. Analiza i dobór odpowiedniej powłoki ochronnej warstwy wierzchniej w celu poprawy właściwości ogniochronnych oraz opracowanie odpowiedniej metody nakładania powłoki wykańczającej w celu zabezpieczenia warstwy licowej przy zachowaniu obecnych walorów estetycznych produktu. Na etapie II zakłada się rozwiązanie następujących problemów technologicznych: 1. Klasyfikacja ogniowa każdego ze wzorów paneli 3D o modyfikacjach mających na celu poprawę reakcji na ogień do klasy B-s1, d0 zgodnie z PN-EN 13501-1. Wykonanie badań cech pożarowych oraz docelowego procesu wytwarzania, 2. Przeprowadzenie testów w warunkach rzeczywistych prototypów produktów pod względem spełnienia założonych parametrów ogniotrwałych. Wykonanie badań cech funkcjonalno-użytkowych. Efektam
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.