Dywersyfikacja działalności gospodarczej przez wprowadzenie innowacyjnych wyrobów kamieniarskich - szansą na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa.
Projekt oparty jest o dywersyfikację produkcji zakładu przez wprowadzenie nowoczesnych produktów kamieniarskich [paneli kamiennych 3D o unikalnym designie zintegrowanych z biofilnym oświetleniem LED / mozaiki artystycznej z poprodukcyjnych odpadów kamiennych] – o wydłużonym okresie użytkowania. Zakłada odejście od branży okołogórniczej z wdrożeniem zmian w zakresie automatyzacji produkcji kamieniarskiej – realizowanej docelowo w systemie instant manufacturing dzięki wprowadzeniu elastycznie konfigurowanych – wysokowydajnych maszyn obróbczych CNC oraz szytych na miarę ICT. W wyniku realizacji projektu nastąpi wprowadzenie nowych | neutralnych dla klimatu innowacyjnych wyrobów zgodnych z nurtem eco design [przyjaznych dla zdrowia i środowiska | w pełni ekologicznych] dedykowanych dla sektora budownictwa i wnętrzarstwa zrównoważonego – tworzonych w oparciu o wprowadzone nowe procesy wydajnej gospodarki materiałowej (n.in. obróbki szybkościowej – HSM) oraz zoptymalizowane harmonogramowanie / kolejkowanie zleceń w czasie rzeczywistym. Inwestycja ukierunkowana jest na realizację zrównoważonej produkcji, która pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu / wydajności produkcji – i wpłynie bezpośrednio na stworzenia nowych miejsc pracy [2 EPC – operatorzy CNC], w tym utrzymanie już istniejących stanowisk pracy. Inwestycja dotyczy działań związanych z promowaniem GOZ dla Kamieniarstwa 4.0 oraz projektowania procesów produkcyjnych w taki sposób, aby możliwe było utrzymanie jak największej wartości produktów kamieniarskich. Cel projektu – realizacja działań związanym m.in. z podnoszeniem atrakcyjności inwestycyjnej Województwa Śląskiego, wzmacnianiem konkurencyjności gospodarki i długofalowym pobudzeniem aktywności ekonomicznej zakładu, rozwojem innowacji gospodarczych i ICT, przyspieszeniem transformacji profilu gospodarczego Śląska – przez rozwój innowacyjnych i wysokoproduktywnych sektorów gospodarki – ICT, „zielona gospodarka” oraz przemysły wschodzące. Dla inwes
Twój opis projektu
MiAby dodać zdjęcie, opis lub załączyć inne materiały dotyczące projektu, powinieneś wypełnić poniższy formularz. Po kliknięciu przycisku „wyślij” zostanie przesłana do Ciebie wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie. Do przesłania formularza niezbędne jest zaakceptowanie Regulaminu Mapy Dotacji UE oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Materiały zostaną przesłane do redaktora serwisu, który po sprawdzeniu opublikuje je na stronie.